Europen 09 2022 Desktop

DİSK'TE YENİ BAŞKAN COŞKUN SAKCI

Gündem 19 Mart 2023 17:42
Videoyu Aç DİSK'TE YENİ BAŞKAN COŞKUN SAKCI
A
a

DİSK Genel- İş Sendikası Eskişehir Şubesi’nin 2. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi.  Kırmızı listeyle Bekir Yıldız, mavi listeyle ise Coşkun Sakcı’nın yarıştığı seçimde yeni Şube Başkanı Coşkun Sakcı oldu. İki aday da kazananın işçiler olacağını söyledi.DİSK Genel- İş Sendikası Eskişehir Şubesi’nin 2. Olağan Genel Kurulu, Özdilek Sanat Merkezi’nde yapıldı. CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, milletvekili aday adayları Ali Ünal ve Hasan Deniz Uyanık’ın katıldığı kongre, başkanlık divan kurulunun oluşturulmasıyla başladı.  Ardından Şubenin yönetim ve denetim kurulu raporları görüşüldü. Şubenin aklanmasıyla birlikte oy verme işlemine geçildi.

BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU
Bekir Yıldız ve Coşkun Sakcı, kongreyle ilgili olarak ES TV’ye yaptıkları açıklamada; birlik, beraberlik ve kardeşlik duygusu içinde bir seçim yaşadıklarını belirterek her halükarda kazananın işçiler olacağını ifade etti.  Yaklaşık 170 oyun kullanıldığı seçim sonucunda Bekir Yıldız 15 , Coşkun Sakcı ise 132 oy aldı.

Bu sonuçlara göre DİSK Genel- İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Coşkun Sakcı oldu. Sakcı’nın yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor: Asil üyeler: Gürkan Güngör, Yalçın Filiz, Gamze Toraman, Zeynep Kaya
Yedek üyeler: Oktay Şahin, Burhan Kavaklı, Emre Süer, Kardelen Doğan, Tuğrul Koç
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat