DOĞALGAZ İSTİYORUZ!

Gündem 12 Mayıs 2022 17:23
Videoyu Aç DOĞALGAZ İSTİYORUZ!
A
a

Sivrihisar’ın Karacalar Mahallesi Bodur Sokak sakinleri, yetkililere defalarca başvurmalarına rağmen sokaklarına doğalgaz verilmemesine tepki gösterdi.

 “SÜREKLİ OYALANIYORUZ”
Sivrihisar’a doğalgaz gelmesinin ardından, ilçenin büyük kısmı doğalgaza ulaşırken, ara sokaklarda hizmetten yararlanamayan vatandaşlar duruma isyan etti. Karacalar Mahallesi Bodur Sokak’ta oturan vatandaşlar, defalarca başvurmalarına karşın bulundukları sokağa doğalgaz hatlarının çekilmediğini belirterek, ilgili dağıtım firması tarafından oyalandıklarını belirttiler.  Sivrihisar’da üç yıl önce doğalgaz gelmesiyle büyük bir heyecan yaşayan ve odun, kömür kullanmaktan kurtulacaklarına sevinen sokak sakinleri, özellikle kış aylarını daha rahat koşullarda geçirmek istediklerini ifade ederek, sokaklarına doğalgaz istediklerini söylediler.

İNTERNET VAR, DOĞALGAZ YOK!
Doğalgaz firmasına defalarca gitmelerine rağmen herhangi bir sonuç alamadıklarını belirten sokak sakinleri “Sokağımızda hasta ve yaşlı nüfus oldukça fazla. İnsanlar kışın bir göz odada oturmaya mahkum ediliyor. Evimizde soba ve tüp derdinden kurtulmak istiyoruz. Dağıtım şirketi geçen kış projede olmadığımızı söyledi, sonrasında ise sokakların darlığını bahane gösterdi. Bizim sokağımızla birlikte 41 tane ara sokağa doğalgaz verilmiyor. Sokağımızda elektrik, su, internet hattı var ama doğalgaz yok. İlçenin göbeğinde kendimizi dışlanmış hissediyoruz. İlçe içerisinde evimizi satıp doğalgaz aboneliği olan konutlara göçe zorlanıyoruz. Herkes gibi bizim de hizmet alma hakkımız var” şeklinde konuşarak, soruna acil çözüm istediklerini belirttiler. HM


 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir