Europen 09 2022 Desktop

DOĞALGAZ SEVİNCİ...

Gündem 29 Eylül 2022 16:32
Videoyu Aç DOĞALGAZ SEVİNCİ...
A
a

AK Parti Eskişehir Milletvekilleri Nabi Avcı ve Emine Nur Günay, İnönü ilçesine bağlı Oklubalı Mahallesi doğal gaz arzı temel atma törenine katıldı. Milletvekilleri Ekilmedik tek karış yer kalmayacak” ilkesiyle hareket ettiklerini söyledi.

10,2 MİLYON LİRALIK YATIRIM
Günay'ın iletişim ofisinden yapılan açıklamada törendeki görüşlerine yer verilen Avcı, Oklubalı Mahallesi'nin uzun bir süredir doğal gaz talebinde bulunduğuna değinerek, "Yapılan çalışmalar sonucunda mahalleyi besleyecek ana dağıtım şebekesinin imalatına başlanıyor. Bu yatırımın toplam bedeli 10,2 milyon liradır. İnönü ilçemize ve Oklubalı Mahallemize hayırlı olmasını diliyoruz. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Fatih Dönmez'e, Aksa Enerji A.Ş'ye ve emeği geçen herkese teşekkürler." ifadelerini kullandı.

BUĞDAY TOHUMU DAĞITIM TÖRENİ
Daha sonra Avcı ve Günay, ilçede düzenlenen buğday tohumu dağıtım törenine katıldı. Açıklamada törendeki değerlendirmelerine yer verilen Emine Nur Günay, şunları kaydetti: "Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi 'Ekilmedik tek karış yer kalmayacak' ilkesiyle Eskişehir'de Buğday Yetiştiriciliğinin Artırılması Projesi kapsamında Han, İnönü, Mahmudiye, Mihalıççık, Sivrihisar ve Günyüzü ilçelerimizde toplamda 688 çiftçimize 364 ton reis buğday tohumluğu teslim edilecektir. Bu projemizin toplam bütçesi 4 milyon 411 bin 764 liradır." Günay, 4 milyon 44 bin 117 lira bütçeli Atıl Araziler Buğday Tohumlarıyla Yeşerecek Projesi kapsamında Sarıcakaya, Seyitgazi, Tepebaşı, Odunpazarı, Çifteler, Alpu, Mihalgazi, Beylikova ilçelerinde 727 çiftçiye 333,6 ton reis buğday tohumluğu teslim edildiğini vurguladı. AA


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat