Europen 09 2022 Desktop

DOLU DOLU TATİL

Gündem 31 Ocak 2023 14:56
Videoyu Aç DOLU DOLU TATİL
A
a

Odunpazarı Belediyesi, öğrenciler yarıyıl tatillerini eğlenerek, eğlenirken de öğrenerek geçirsin diye bir dizi etkinlik düzenledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Çocuklar tatilini dolu dolu geçirsin diye ücretsiz tiyatro gösterimleri ve yaratıcı drama etkinliği düzenleyen belediye, Tarihi Bölgede bulunan Odunpazarı Belediyesi’ne bağlı tüm müze ve galerileri ise tatil süresince öğrencilere ücretsiz yaptı. 
Etkinlik kapsamında Odunpazarı Belediye Tiyatrosu ve Eski Tiyatro, 3 çocuk oyunu ile minik seyircisiyle buluştu. Hasan Polatkan Kültür Merkezinde gerçekleşen tiyatro gösterimlerine, minikler yoğun ilgi gösterdi. Çocuklar tiyatro oyunlarını büyük bir keyifle izlerken, salondan zaman zaman kahkaha sesleri yükseldi. Ücretsiz tiyatro gösterimleri tatil boyunca devam edecek. 2 Şubat Perşembe günü saat 13.30’da “Enos ve İo Farklılıklar Gezegeni”, 3 Şubat Cuma günü saat 13.30’da ise “Sihirli Kelebekler” ile minik seyircilerinin karşısına çıkacak.
Çocuklarını tiyatro oyununa götürmek isteyen veliler, Hasan Polatkan Kültür Merkezi ya da Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nden davetiyelerini temin edebilirler. Odunpazarı Belediyesi’nin çocuklar için düzenlediği bir diğer etkinlik de “Bavulumda Sanat Var” oldu. Ara tatile özel olarak gerçekleştirilen ve yaratıcı drama şeklinde yapılan etkinliğe 7-14 yaş grubu katıldı. Eğitmenliğini İpek Uzkalan’ın yaptığı etkinlikte çocuklar, dünyaca tanınan Salvador Dali’yi yedişer farklı eseri üzerinden tanıyıp, Dali’nin hayatını öğrendi. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat