DOLU DOLU YAZ!

Gündem 21 Haziran 2022 14:45
Videoyu Aç DOLU DOLU YAZ!
A
a

Eğitimde fırsat eşitliği kapsamında her yıl binlerce kursiyere farklı alanlarda ücretsiz eğitimler sunan ESMEK, Bilim Deney Merkezi, Masal Şatosu ve Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi tatille eğitimi bir araya getirmeye devam ediyor.

Yüzlerce çocuğa her yıl ilgi alanlarına göre birçok seçenek sunarak yaz tatilini renklendiren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, ESMEK Yaz Okulu, Yaz dönemi su sporları eğitimi, yaz dönemi çocuk spor eğitimleri, Bilim Deney Merkezi ve Masal Şatosu atölyeleri ile bu yıl da bu geleneği sürdürüyor. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK) tarafından Yaz Okulu kayıtlarının 20 Haziran’dan 7 Temmuza kadar süreceğini belirten ESMEK yetkilileri, bilişim, eğlenceli eğitimler, el sanatları, enstrüman, kişisel gelişim, sanat ve tasarım, ses ve müzik, spor ve dans branşlarındaki eğitimlerin 18 Temmuz’da başlayacağını belirtti. Kayıtların yüz yüze gerçekleştirildiği kurslarda Meslek Edindirme ve Eğitim Merkezi, Yunusemre Eğitim Merkezi, Emek Eğitim Merkezi, 71 Evler Eğitim Merkezine vatandaşların yoğun ilgisi devam ediyor. Kayıtlar hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar 0222 220 76 88-99 numaralı telefondan yetkililere ulaşabiliyor.  

ATÖLYELER BAŞLIYOR 
Bilim ile ilgilenen çocukların ise vazgeçilmez durağı olan Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi, 22-25 Haziran tarihleri arasında gerçekleştireceği atölyelerle yaz programına başlayacak. Aşı Termosu, Görevimiz Robot, İskelet Sistemimiz Nasıl Çalışıyor?, Depreme Dayanıklı Bina Tasarlıyoruz Atölyelerine kayıt olmak için 444 8 236 numaralı telefondan Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi yetkilileri ile görüşerek bilgi alınabiliyor ve rezervasyon yaptırılabiliyor. Kano, optimist yelken, laser yelken, yüzme, engelli yüzme, jimnastik, halk oyunları, taekwondo, hentbol, basketbol ve voleybol eğitimleriyle yazı spor yaparak geçirmek isteyen çocuklara kapılarını açacak olan Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi ise kayıt süreçlerini tamamladı. 27 Haziran’da eğitimlerin başlayacağını belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, spor eğitimlerine yoğun ilgi gösteren çocuklara ve velilere teşekkür ettiler. Çocukların hayal dünyasının gelişimine büyük katkı sağlayan Masal Şatosu ise Temmuz-Ağustos ayları içerisinde yürüteceği yaratıcı drama, çocuklar için felsefe (P4C), sessiz kitaplar ile görsel okuma, sanat, ekoloji, gastronomi atölyeleri ile çocuklarla buluşmaya hazırlanıyor. Masal Şatosu yetkilileri, atölye kayıtları için vatandaşların sosyal medya hesaplarını takipte kalabileceklerini belirttiler. HM 

ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir