Europen 09 2022 Desktop

DÜNDEN DAHA GÜÇLÜYÜZ

Gündem 1 Kasım 2022 15:13
Videoyu Aç DÜNDEN DAHA GÜÇLÜYÜZ
A
a

29 Ekim - 4 Kasım tarihleri arası Kızılay Haftası olarak kutlanıyor. Yardımlaşma ve dayanışma kültürünü yaygınlaştırmak üzere çeşitli etkinliklerin planlandığı Kızılay Haftası’nda, 2022’nin ana teması olan Dayanışma Yılı’na vurgu yapıldı.

KIZILAYCILIK BİLİNCİ
“Dünden daha güçlüyüz. Seninle birlikte…” sloganıyla seslenen Kızılay, 200 binden fazla gönüllü ile birlikte çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak. Türk Kızılay Eskişehir Şube Başkanı Egemen Temizsoy, “Ülkemizin en köklü ve güçlü yardım kuruluşu olan Kızılay, kurulduğu 1868 yılından bu yana toplumsal dayanışma bilinciyle kan, afet, sosyal hizmetler, sağlık, ilk yardım, eğitim, uluslararası yardım, göç ve mülteci hizmetleri, gönüllülük ile bu hizmetlerin finansal sürdürülebilirliği için kurduğu iştiraklerle daha da güçlenerek çalışmalarına devam ediyor. Bunu yaparken bir yandan da Kızılaycılık bilincini çocuklara ve gençlere aktarmak için faaliyetlerde bulunuyor” dedi.

ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK
“Kızılay’ın bayramı olan Kızılay Haftası’nda da birçok etkinlik düzenlenecek” diyen Başkan Egemen Temizsoy, “2022’yi Dayanışma Yılı olarak ilan eden Kızılay, hafta boyunca düzenlenecek etkinliklerin ana temasını da dayanışma üzerine kurdu. Bu tema altında Kızılay, Dünden Daha Güçlüyüz. 1868’den beri ihtiyacı olan herkese, her yere ulaşmak için iyiliği büyütmeye devam ediyoruz. Seninle birlikte” ifadelerini kullandı. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat