Europen 09 2022 Desktop

DURAK YOK TEHLİKE VAR!

Gündem 26 Ağustos 2022 16:02
Videoyu Aç DURAK YOK TEHLİKE VAR!
A
a

Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi karşısına geçerek ilçe dolmuşlarını beklemek durumunda kalan vatandaşlar, bölgede herhangi bir önlem alınmaması sebebiyle ölüm riski ile karşı karşıya olduklarını aktardı. Bölgede yere oturarak dolmuş bekleyen yaşlı bir kadın, “Burada tehlike altındayız her an için” sözleri ile sitem etti.

Osmaneli, Gölpazarı, Bayırköy, Vezirhan ve Selimiye’den Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne muayene ve tedavi olmaya gelen vatandaşlar tekrardan geldikleri istikamete gitmek istediklerinde trafik akışının yoğun olduğu bölgede ölüm ile adeta burun buruna geliyorlar. Hastaneden çıkan ve herhangi bir güvenlik önlemi olmayan D-650 Karayolunda karşından karşıya geçen vatandaşlar bölgeye üst geçit yapılması talebinde bulundular. Özellikle yaşlı vatandaşlar durak dahi olmayan bölgede yerlere oturmak zorunda kaldıklarını aktarırken, yetkililere olan sitemlerini dile getirdiler.

ÜST GEÇİT OLMALI
Hastaneden çıkan ve yolun karşında dolmuş beklemekte olan bir kadın vatandaş, “Yani gerçekten üst geçit olsa daha emniyetli olur” ifadelerine yer verirken, yaşlı bir kadın vatandaş ise, “Burada tehlike altındayız her an için. Mecburuz geçmeye. Arabamızın saati geçti yetişemiyoruz, kalıyoruz burada. Hastaneden geliyoruz, taşlarda oturuyoruz, ne yapalım? Elimizden gelen bir şey yok ki. Büyüklerimize bir şey diyemiyoruz, kimseye bir şey erdiremiyoruz. Başka bir kadın vatandaş ise, “Burası kışın soğuk olur, yazın sıcak oluyor. Burada yaşlılar var, gençler, çocuklar var. Herkes burada açıkta bekliyor. Ayakta durmakta zorluk çeken yaşlı bir kadın vatandaş ise, “Buraya bir şey koysunlar oturalım. Üst geçit olsun.” dedi. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat