DURUŞMAYA DESTEK ÇAĞRISI

Gündem 24 Haziran 2021 17:03
Videoyu Aç DURUŞMAYA DESTEK ÇAĞRISI
A
a

Ayşe Tuba Arslan Dava Komitesi adına açıklama yapan Avukat Fatma Girgin, eski eşi tarafından katledilen Ayşe Tuba Arslan’ın 25 Haziran’da görülecek duruşmasına katılım çağrısı yaptı. Girgin, “Ayşe Tuba’nın sesi olmaya, erkek adaletle mücadeleye ve dayanışmayı büyütmeye çağırıyoruz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eski eşi Yalçın Özalpay’dan 23 kez şikayetçi olmasına rağmen herhangi bir önlem alınmayan ve daha sonra Yalçın Özalpay tarafından 2019 yılında katledilen Ayşe Tuba Arslan’ın duruşması 25 Haziran’da görülecek. Savcının olayda canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürmenin söz konusu olmadığını ve sanık hakkında haksız tahrik indirimi uygulanması gerektiği yolunda bir mütalaa verdiğini hatırlatan Avukat Fatma Girgin, “11 Ekim 2019 tarihinde Ayşe Tuba kendisine şiddet uygulayan ve hakkında 23 kez şikâyette bulunduğu, boşanmış olduğu sanık tarafından takip edilmiş, kovalanmış, yakaladıktan sonra satır ve bıçak ile kafa ve boyun bölgesi hedef alınarak 10, 15 kez darbe almıştır. Ayşe Tuba’nın 23 şikâyetine kulak tıkayan eril yargı şimdi ise adeta Ayşe Tuba’nın hayatını yargılamakta, Yalçın Özalpay hakkında ise haksız tahrik indirimi istemektedir” diye konuştu.

İNDİRİM ÇABASINA GİRDİLER
Tüm kadınları Ayşe Tuba’nın davasını sahiplenmeye çağıran Avukat Girgin, “Adli makamlara 23 kez başvuran Ayşe Tuba’nın bir kez bile çığlığını duymayan yargı; boşanma davasında bile delil sayılmamış, mesnetsiz ve içeriği anlaşılmayan belge ve bilgileri adeta tırnaklarıyla kazıyıp bularak erkek lehine indirim yapılması büyük çaba içine girmiştir. Savcılığının verdiği bu mütalaa “erkek adaletin” in en somut örneğidir. Ayşe Tuba’yı katleden sanık Yalçın Özalpay’ın hiçbir indirim uygulanmaksızın tasarlayarak, canavarca hisle ve eziyet çektirerek, nitelikli kasten öldürme suçundan cezalandırılması için kadınlar olarak 25 Haziran günü Ankara Bölge Adliye Mahkemesi’nde olacağız! Tüm kadınları ve kadın hakları savunucularını 25 Haziran’da Ayşe Tuba’nın sesi olmaya, erkek adaletle mücadeleye, İstanbul Sözleşmesi’ni savunmaya ve dayanışmayı büyütmeye çağırıyoruz” şeklinde konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat