Europen 09 2022 Desktop

DUYGULARIMIZIN TARİFİ YOK

Gündem 22 Şubat 2023 15:08
Videoyu Aç DUYGULARIMIZIN TARİFİ YOK
A
a

NATO Parlamenter Asemblesi üyeleri CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ve İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, TBMM heyeti ile toplantılar için gönderildiği Belçika’da, bölgede yaşayan Türklerle bir araya geldiler.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kahramanmaraş ve Nurhaklı yurttaşların yoğunlukta yaşadığı Anvers kentindeki dernekleri ziyaret eden Çakırözer ve Sındır, deprem bölgelerinde yakınlarını kaybeden yurttaşlara baş sağlığı dileyerek, “Yaşadığımız acıların tarifi yok. Ama tek yürek yaraları, dayanışmayı el birliğiyle hep birlikte saracağız” mesajını verdi. 

EMİRDAĞLILARA TEŞEKKÜR
Çakırözer ve Sındır, Emirdağlıların yoğunlukta yaşadığı Brüksel’de ise Emirdağlılar Yardımlaşma Derneği’ni (EYAD) ziyaret ederek, depremzede yurttaşlar için Belçika’da topladıkları yardımlara teşekkür etti.  Çakırözer, “Ülkemiz ağır koşullar altında zor bir süreç içerisindeyken en son yaşanan deprem de üstüne geldi. 11 ili kapsayan depremlerde resmi rakamlara göre 42 bin yurttaşımız yaşamını yitirdi. Belçika’dan da deprem bölgelerine yoğun şekilde yardımlar yapıldığını gördük. Belçika’daki yurttaşlarımızın yardımlarına minnettarız. Sizlere hem teşekkür etmeye geldik. Hem de ülkemizden, Eskişehir'den sizlere selamlar getirdik, sizlerden de dostluk, dayanışma mesajlarını ülkemize götüreceğiz” dedi. Milletvekillerine, CHP Belçika Birlik Başkanı Derya Bulduk ve yönetimi de eşlik etti. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat