EĞİTİM İÇİN BİRLİK

Gündem 15 Aralık 2021 17:23
Videoyu Aç EĞİTİM İÇİN BİRLİK
A
a

Büyükşehir Belediyesi ve Seyitgazi Belediyesi arasında imzalanan protokol kapsamında iki belediye iş birliği içerisinde ilçe merkezi ve Kırka Mahallesi’nde eğitim merkezi açtı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eğitimlerin başladığı merkezde eğitmen ve malzeme desteğini Eskişehir Büyükşehir Belediyesi sağlarken, yer tahsisini ise Seyitgazi Belediyesi yaptı. Her yaş grubu için birçok branşta eğitimin başladığı SEYMEK’e kurslar için başvurular Seyitgazi Belediyesi’ne yapılıyor. ESMEK’in 2002 yılında bir merkezle başladığı yolculuğun büyüyerek devam ettiğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen  Alpu, Beylikova, Çifteler ve İnönü’de açılan merkezler sonrası Seyitgazi ve Kırka’da açılan yeni merkezler ile ESMEK’in hizmet binaları kent merkezi dahil 12’ye yükseldiğini belirtti. Büyükerşen “ESMEK’in özellikle kırsal ilçelerimizde var olması bizler için çok kıymetli. Çünkü en az şehir merkezindeki çocuklar kadar oradaki evlatlarımız da bu hizmetleri hak ediyorlar. Bizlerle bu konuda işbirliği yapmak isteyen tüm ilçe belediyelerimize kapılarımızın sonuna kadar açık olduğunu ifade etmek istiyorum” dedi. Seyitgazi’de açılan yeni merkezin ilçeye hayırlı olması dileğinde bulunan Başkan Büyükerşen çocuklar ve kadınlar başta olmak üzere tüm Seyitgazilileri kurslara beklediklerini ifade etti. 
Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerine verdiği destek sayesinde Seyitgazi’de çocuklar başta olmak üzere kadınların da faydalanabileceği kurslar açıldığını ifade eden Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe, işbirliğinin ilçeye hizmet olarak yansımaya devam ettiğini belirtti. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e ve ESMEK yetkililerine teşekkür eden Tepe, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak adına bu eğitimlerin kalıcı hale getirileceğini ve ilçede tüm çocukların ve kadınların bu eğitimlerden faydalanabileceğini dile getirdi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir