Europen 09 2022 Desktop

EĞİTİM MASRAFLARI CEP YAKIYOR

Gündem 13 Ocak 2023 15:08
Videoyu Aç EĞİTİM MASRAFLARI CEP YAKIYOR
A
a

Sağlık Sen Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, sağlık çalışanlarının çocuklarını tam gün eğitim nedeniyle özel okullara verdiğini söyleyerek özel okullarda artan fiyatlara tepki gösterdi.

Sağlık Sen Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, sağlık çalışanlarının yoğun mesailer nedeniyle çocuklarını tam gün eğitim veren özel eğitim kurumlarına yazdırdığını fakat özel okullarda fiyatların çok yükseldiğini söyledi. Özel okullara fiyat denetimi yapılması gerektiğini söyleyen Başkan Hüseyin Köksal, “Büyük bir bölümü nöbetçi olan Sağlık Personeline bir darbede özel okullardan geldi ilk bakışta devlet okuluna gitsin diyenler için, ayın 10 günü gece nöbeti, sabah mesaisi 7:45'te başlıyor, Osmangazi de çalışanlar mesai ise sabah 8 akşam 8 çalışıyor.” diye konuştu.
Başkan Köksal, “Değerli il Milli Eğitim Müdürümüzü fahiş zam sebebi ile denetime davet ediyoruz.  Tamam, ekonomi sıkıntı var ama bu kadar da değil. Sağlık personeli ailelerin talep önerilerini kamuoyu ile paylaştık. Takip de denetim de Milli Eğitim de bundan sonra.” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat