Europen 09 2022 Desktop

EĞİTİMDEN ÜRETİME TARIMSAL DESTEK

Gündem 15 Kasım 2022 17:54
Videoyu Aç EĞİTİMDEN ÜRETİME TARIMSAL DESTEK
A
a

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce temin edilen 3 ton Kate cinsi buğday tohumu, yapılan törenle Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında imzalanan Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği protokolü kapsamında; Mahmudiye’de bulunan Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine teslim edildi. Okula ait 100 dekara aşkın araziye ekilerek öğrencilere uygulamalı tarımsal üretim eğitimi verilecek.

BUĞDAY TOHUMLARI TESLİM EDİLDİ 
Söz konusu törene, Mahmudiye Kaymakamı Esra Arıtürk, Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş, Çifteler Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Murat Gökyeşil, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Osman Cebeci, İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Murat Eren, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çelebioğlu, İlçe Tarım ve Orman Müdürü İlker Çolak, şube müdürleri ve öğretmenler katıldı. 

PROTOKOL İMZALANMIŞTI 
Proje hakkında yapılan açıklamada, “Okullarda, öğrenci ve öğretmenlerin yeterliliklerinin arttırılması, tarım ve gıda sektöründe ihtiyaç duyulan nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi amacıyla   mesleki ve teknik eğitim faaliyetleri gerçekleştirilmesi planlanmıştır. Bu maksatla 5 Temmuz 2022 tarihinde Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında da bir protokol imzalandı. İmzalanan protokol neticesinde Mahmudiye Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde bulunan tarım alanı ve hayvan yetiştiriciliği alanlarına İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzce teknik ve ayni destek verilmeye devam edilecektir” ifadelerine yer verildi.  HM 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat