Europen 09 2022 Desktop

EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

Gündem 22 Ocak 2023 13:31
Videoyu Aç EĞİTİME BÜYÜK DESTEK
A
a

Hafızlar Gıda İç ve Dış Tic. A.Ş. tarafından Odunpazarı İlçesi Sümer Mahallesinde yaptırılacak olan 32 derslikli ortaokul binası ile 600 kişilik kongre merkezi binasının protokol töreni Vali Erol Ayyıldız’ın katılımı ile valilik makamında gerçekleştirildi. 

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Düzenlenen törene Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Hafız Mustafa Şekerlemeleri sahibi Hayırsever Avni Ongurlar ile Yönetim Kurulu Başkanı Eren Ongurlar katıldı. 
Hayırseverin talebi üzerine Sümer Mahallesinde yapılacak 32 derslikli ortaokula “Hatice Ongurlar Ortaokulu”, Milli Eğitim Müdürlüğü faaliyetlerinde kullanılmak üzere yapılacak olan 600 kişilik kongre merkezine ise “Bahri Ongurlar Kongre Merkezi”  ismi verilecek. 
Valilik makamında düzenlenen protokol imza töreninde; Vali Ayyıldız, Hayırsever Avni Ongurlar’a eğitime yapmış olduğu katkılardan dolayı Eskişehir halkı adına teşekkür etti.
Gerçekleştirilecek yatırımın Eskişehir genelinde ikili eğitimi sonlandırmak amacıyla yürütülen çalışmalara önemli bir katkı sağlayacağını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Sümer Mahallesinde yapılacak 32 derslikli ortaokul binası ile Melahat Ünügür Ortaokulu ve Ahmet Sezer Ortaokulunda ikili eğitimin sonlandırılarak, bu iki güzide okulumuzda tekli eğitime geçileceğini, bu nedenle gerçekleştirilecek yatırımın çok önem arz ettiğini belirtti. Hafız Mustafa Şekerlemeleri sahibi Avni Ongurlar’a ve kıymetli evlatlarına bu hayırlı hizmetlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.
Hayırsever Avni Ongurlar ise bir Eskişehirli olarak eğitime katkı sağlıyor olmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti. Yardımlarının bundan sonra da devam edeceğini dile getirerek okulun ve kongre merkezinin Eskişehir’imize hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat