Europen 09 2022 Desktop

EKİPLERİMİZ SEFERBER OLDU...

Gündem 12 Şubat 2023 15:10
Videoyu Aç EKİPLERİMİZ SEFERBER OLDU...
A
a

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve10 şehirde büyük yıkıma yol açan deprem sonrası acil durum çalışmalarını aralıksız sürdüren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, afet bölgesine insani malzemelerin yanı sıra uzman personel, araç gereç ve ekipman desteği sağlamaya devam ediyor.

Başkan Yılmaz Büyükerşen’in anlık takip ettiği çalışmalarla, afetin meydana geldiği 6 Şubat’tan bu yana 58 TIR insani malzeme, 250 personelini bölgeye sevk eden Büyükşehir Belediyesi, şimdi de acil ihtiyaçlara yönelik üretimini aralıksız sürdürüyor. Afet bölgesinde acil ihtiyaçlardan olan mobil tuvalet konusunda da atölyeler yoğun bir şekilde çalışıyor.  Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler atölyelerinde üretilen seyyar tuvaletler ile Büyükşehir iştiraki İmar A.Ş.’nin ürettiği deşarj alt yapı malzemeleri bölgeye sevk edildi. Atölyelerde gece gündüz üretimi devam eden seyyar tuvaletler kamyon ve TIR’lara yüklenerek Hatay başta olmak üzere afetten etkilenen illere gönderildi. Bu arada mobil tuvalet altı beton box, ısı yalıtımlı çadırlar, soba, kömür ve odunların da sevkiyatı sürüyor.
ESKİ Genel Müdürlüğü de bölgede en temel ihtiyaç olan su konusunda ilk günden bu yana pet şişe Kalabak suyunu afetzedelere ulaştırmaya devam ediyor. ESKİ Genel Müdürlüğü, Hatay’da çalışan personel için, iş kıyafetleri, çadırlar, uyku tulumları, ilk yardım malzemesi, ağrı kesici, vazelin gibi tıbbi malzeme, kafa ve el fenerleri, kamp hazır yemek ısıtıcısı, sobalar ile HATSU Genel Müdürlüğünün ihtiyacı olan battaniye, soba, büyük elektrikli ısıtıcılar, iş elbiseleri, gıda maddelerini götürmek üzere 2 araç ile personelini Hatay’a gönderdi. 
Halk Ekmek A.Ş. ise deprem bölgesine roll ekmek göndermeye devam ediyor. Günlük on binlerce roll ekmek sevkiyatını sürdüren Halk Ekmek, depremzedelerin en temel ihtiyacı olan ekmek konusunda da başarılı çalışmalarına devam ediyor. 3 TIR insani yardım malzemesi ve 5 aracını daha afet bölgesine gönderen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Malatya, Adıyaman olmak üzere depremden ağır hasar illerde yardımları AFAD koordinesinde depremzedelere ulaştırmaya devam edecek. ÇADIR KENTE SU HATTIEskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ) ekipleri afet bölgesinde başta arama kurtarma olmak üzere faaliyetlerini sürdürürken, bir yandan da depremzedelerin suya erişimi sorununu çözmek üzere çalışmalarını yoğunlaştırdı.
Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesinde deprem sonrası ağır hasar alan altyapı nedeniyle su sorunu yaşanırken, ESKİ ekipleri AFAD tarafından kurulan çadır kente yeni su hattı çekimi gerçekleştirdi. Kar ve soğuk havaya rağmen ekipler canla başla çalışırken, afet bölgesinde vatandaşların suya erişim konusunda hat, bakım, onarım çalışmaları aralıksız devam edecek. 

YARDIMLAR ULAŞTIRILIYOR

Büyükşehir Belediyesi’nin başta roll ekmek, pet şişe kalabak suyu, gıda ve tekstil ürünleri,  çadır, ısıtıcı, kömür, odun, seyyar tuvaletler gibi insani ihtiyaçlar, araç, gereç, ekipman, arama kurtarma araçları ve uzmanlardan oluşan ekiplerle destek sağladığı afet bölgesinde, Eskişehir’den giden yardım TIR’ları da depremzedelere ulaşıyor.
AFAD koordinesinde başta Hatay, Adıyaman, Kahramanmaraş, Malatya olmak üzere depremden ağır etkilenen illere Eskişehir’den giden insani yardım malzemeleri, görevliler tarafından vatandaşlara teslim ediliyor. Gerek kent merkezi gerekse kırsal bölgelere ulaştırılan yardımlar konusunda belirlenen ihtiyaçlara göre destekler aralıksız sürecek.  

TEMEL İHTİYAÇLAR GÖNDERİLDİ

Özellikle soğuk hava şartları nedeniyle barınma ve ısınma konusunda yardımlarını artıran Büyükşehir Belediyesi yalıtımlı çadır, odun, kömür, bölgede ihtiyaçlar arasında yer alan kefen ile insani yardım malzemelerini taşıyan 2 TIR malzemeyi Hatay İskenderun ve Adıyaman’a gönderdi. 
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Malatya, Adıyaman olmak üzere depremden ağır hasar illerde yardımları AFAD koordinesinde depremzedelere ulaştırmaya devam edecek. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat