ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYACAĞIZ

Gündem 29 Eylül 2021 15:45
Videoyu Aç ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYACAĞIZ
A
a

Eskişehir Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş ve beraberindeki heyet, Eskişehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu’na nezaket ziyaretinde bulundular.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ziyaret kapsamında, bölgemizdeki tarım ve hayvancılık çalışmaları ile geleceğe dönük ETB projelerine yönelik görüş alışverişinde bulunuldu.

MODERN MEZBAHAYA İHTİYAÇ VAR
ETB Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Zeydan şehrimizde modern bir mezbaha ihtiyacı her geçen gün kendini daha fazla gösteriyor dedi. Eskişehir’de özellikle küçükbaş besiciliğin yaygın olmasına rağmen mezbaha yatırımı olmaması nedeni ile bölgedeki küçükbaş hayvanların önemli bir bölümünün kesim için diğer illere canlı olarak gönderildiğini belirtti. Sektörde belirsizlik ve denetimsizliğin Borsa üyesi besici, tacir ve kasap ile tüketici nezdinde ciddi bir sorun oluşturduğunu söyleyen Zeydan, “Şehrimizdeki kesimlerin kayıt altına alınamaması hayvan varlığımız ile kırmızı et tüketimi konusunda bizlere sağlıklı istatistik rakamları vermemektedir” dedi. Eskişehir’in kamu eliyle işletilen modern bir mezbahaya acil ihtiyaç olduğunu belirten Başkan Zeydan, 6 ay süren özverili çalışmalar sonucunda hazırladıkları ve Eskişehir’de kamu eliyle işletilen bir mezbaha kurulmasının acil ve elzem olduğunu vurgulayan 234 sayfalık fizibilite raporunu gerekli kurumlara ulaştırdıklarını ifade etti.

BİRLİKTELİK VURGUSU
İl Müdürü Ender Muhammed Gümüş, hazırlanan kapsamlı rapor için Başkan Zeydan’a teşekkür etti. Eskişehir’de tarım ve hayvancılığın ilerlemesinde ve kalkınmasında gerekli çalışmaları yapacaklarını belirterek modern bir mezbahanın hayata geçmesi için girişimde bulunacaklarını ifade etti.  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ETB Başkanı Ömer Zeydan, İl Tarım ve Orman Müdürü Gümüş ve ekibine teşekkür ederek, şehrin ihtiyaçlarının daha hızlı çözüme ulaştırılması konusunda işbirliği oluşturulması gerektiğinin altını çizerek Eskişehir’e fayda sağlamak ve katma değer yaratmak için çalışmaya devam edeceklerini ifade etti. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat