EMEĞİMİZİN KARŞILIĞI DEĞİL

Gündem 7 Ocak 2022 16:48
Videoyu Aç EMEĞİMİZİN KARŞILIĞI DEĞİL
A
a

Hekimlerin çalışma koşullarının her geçen gün kötüye gittiğini söyleyen Eskişehir Bilecik Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Neşe Çağlayan Yılmaz, “Ekonomik ve özlük haklarımızla ilgili yeni yasa tasarısının en kısa zamanda meclise sunulmasını istiyoruz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Bilecik Tabip Odası (EBTO) ve SES üyesi hekimler ve diş hekimleri, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mermer Salon önünde özlük hakları ve çalışma koşulları ile ilgili basın açıklaması yaptı. ‘Emek bizim söz bizim’ sloganıyla başlattıkları mücadele programında eylemlerine deva ettiklerini söyleyen EBTO Yönetim Kurulu Üyesi Neşe Çağlayan Yılmaz, almakta oldukları maaşın emeklerinin karşılığı olmadığını ifade etti. Maaşlarının iktidarın keyfine göre belirlenemeyeceğini belirten Yılmaz, “Bu denli yoğun emek çalıştığımız koşullarda emeğimizin değersizleştirilmesini kabul etmiyoruz” diye konuştu.

GERÇEK ENFLASYON ZAMMI İSTİYORUZ
Ekonomik kriz ile beraber hekimlik mesleğinin değersizleştirilmesinin sonucu olarak ortaya çıkan yoksulluğun sağlık çalışanlarını çalışamaz hale getirdiğini vurgulayan Yılmaz, toplumun her kesiminden yükselen ‘Geçinemiyoruz’ seslerini iktidarın duyması gerektiğinin altını çizdi. Taleplerini de sıralayan Yılmaz konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Ekonomik ve özlük haklarımızla ilgili yeni yasa tasarısının en kısa zamanda meclise sunulmasını istiyoruz. Ücretlerimize gerçek enflasyon ve yapılan zamların üzerinde zam istiyoruz. Döner sermaye veya performans değil; emekliliğimize yansıyan, insanca yaşayacağımız tek ücret istiyoruz. 7200 ek gösterge ve yılda 120 gün yıpranma payı istiyoruz. Covid-19’un meslek hastalığı sayılmasını istiyoruz. Sağlıkta yeni bir şiddet yasası istiyoruz.” HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir