EMEKÇİLER SEFALETE MAHKUM EDİLİYOR

Gündem 22 Nisan 2021 17:35
Videoyu Aç EMEKÇİLER SEFALETE MAHKUM EDİLİYOR
A
a

Halkın sağlığının kendileri için öncelikli olduğunu söyleyen SOL Parti Eskişehir İl Başkanı Hüseyin Öztürk, “Bu yıl 1 Mayıs’ta tüm halkımızı alanlara değil evlerinin balkonlarına çağırıyoruz. Bayraklarımızla, marşlarımızla, balkonlarımızdan 1 Mayıs’ı kutlayalım” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Emek Partisi, Halkevleri, Sol Parti ve Türkiye Komünist Partisi (TKP), 1 Mayıs İşçi Bayramı öncesi ortak bir basın açıklaması yaptı. Sol Parti binasında gerçekleşen açıklamada konuşan Hüseyin Öztürk, “AKP kongreleri tamamlandıktan sonra salgınla mücadele gerekçesiyle yine sözde tedbirler hayata geçirilmiştir. AKP-MHP iktidarının salgınla mücadele anlayışı ‘yasaklamak’ eyleminden öteye geçmemektedir. 1 Mayıs’ın da yaklaşmasıyla salgınla mücadele adı altında etkinlikleri, afiş, pankart asma gibi tüm eylemleri açıkça yasaklama yoluna gitmiştir. Bu yasaklamanın salgınla mücadeleyle hiçbir ilgisi yoktur” diye konuştu.

BALKONLARDA KUTLAYALIM
1 Mayıs’ı balkonlarda kutlama çağrısı yapan Öztürk, “Bir avuç harami lüks, şatafat içinde yaşıyor. İşçiler, köylüler ve tüm emekçiler sefalete mahkum ediliyor. Gençlerin geleceği çalınıyor. Halk salgında ölüyor, işsiz kalıyor, sefalete sürükleniyor. Son günlerde Covid vakalarının 10 kat arttığı Eskişehir’de bizler için halkın sağlığı önceliklidir. O yüzden bu yıl da pandemi nedeniyle 1 Mayıs’ta tüm halkımızı alanlara değil evlerinin balkonlarına çağırıyoruz. Bayraklarımızla, marşlarımızla balkonlarımızdan, bulunduğumuz yerlerden 1 Mayıs’ı etkin bir şekilde kutlamak, bu yıl daha da önem kazanıyor” ifadelerini kullandı. SAMET KILIÇ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat