EMLAKÇILARIN İNSAFINA BIRAKMAYIN

Gündem 30 Eylül 2021 15:36
Videoyu Aç EMLAKÇILARIN İNSAFINA BIRAKMAYIN
A
a

Üniversite öğrencilerinin yaşadığı barınma sorununa ilişkin açıklama yapan TGB Eskişehir İl Başkan Vekili Hasan Almışlar, “Öğrenciyi yüksek kiralara, emlakçıların insafına bırakamayız. Öğrencinin temel hakkı olan barınma sorununu acilen çözmeliyiz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyeleri İsmet İnönü Caddesi üzerinde bulunan bir alışveriş merkezi önünde üniversite öğrencilerinin yaşadığı barınma sorununa ilişkin açıklama yaptı. Açıklamaya Vatan Partisi de destek verdi. Barınmanın öğrencinin temel hakkı olduğunu söyleyen TGB Eskişehir İl Başkan Vekili Hasan Almışlar, öğrencilerin özel yurtlara, pansiyonlara mecbur bırakılmaması gerektiğinin altını çizdi.

ACİLEN YURT YAPILMALI
TGB olarak öğrencilerin barınma sorunun çözülmesi adına çalıştıklarını belirten Almışlar, kalıcı çözüm için adım atılması gerektiğini ifade etti. TGB’nin çözüm önerilerini sıralayan Almışlar konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Öğrenci arkadaşlarımızın yurt ihtiyaçları tespit edilmeli, tespit edilen öğrenci sayısını karşılayacak kadar yurt yapılmalıdır. Yapılacak olan yurtların bitimine kadar devlet kurumları, sendika, baro vb kurumların misafirhaneleri, öğretmenevleri, ordu evleri geçici olarak öğrencinin kullanımına açılmalıdır. Üniversite içerisinde ve çevresinde uygun görülen arazilere öğrencilerin barınabilmesi için geçici konaklama alanları kurulmalıdır. Herhangi bir şekilde barınma ihtiyacını karşılayamamış öğrencilerin geçici süreliğine buralarda konaklatılması sağlanmalıdır.”1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat