EN ALT SINIRDAN CEZA VERİLDİ

Gündem 20 Aralık 2021 16:05
Videoyu Aç EN ALT SINIRDAN CEZA VERİLDİ
A
a

"Odunpazarı’nda HDP'li istemiyoruz" diyerek bürosu kurşunlanan Avukat Heval Yıldız Karasu'nun davasında, sanıklara en alt sınırdan ceza verildi, avukatlar cezasızlık politikasına tepki gösterdi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Avukat Heval Yıldız Karasu'nun bürosunun kurşunlanması davası bugün Eskişehir'de 6. Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü. Davaya Karasu'nun vekil avukatlarının yanı sıra Eskişehir Barosu Başkanı Mustafa Elagöz, Eskişehir’deki demokratik kitle örgütleri ve siyasi partilerin temsilcileri katıldı.
Duruşmada söz alan Eskişehir Barosu Başkanı Mustafa Elagöz, saldırıya uğrayan kişinin bir avukat olduğunu hatırlatarak, “TCK 6. maddesi dikkate alındığında; suçun yargı görevi yapan kişiye karşı işlenmiş gibi kabul edilmesi gerekir. Ayrıca avukatlık kanunu 57. maddesi de dikkate alındığında yapılan eylem katılanın avukatlık mesleğinden kaynaklı olarak yapılmıştır. Bu halin dikkate alınmasını talep ediyoruz. Aksi halde bu tür olayların önüne geçilmez” dedi. Sanıklar hakkında “Suç delillerini saklama, silahlı örgüt üyeliğe, örgüte yardım etme, mala zarar verme, silahlı tehdit, ruhsatsız silah taşıma” gibi farklı suçlardan 3 yıl 4 ay 15 ile 8 yıl 4 ay 15 gün arasında değişen cezalar verildi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir