ENERJİ DAĞITIMINDA AKILLI SİSTEMLER GELİŞTİRİLECEK

Gündem 19 Ağustos 2021 18:23
Videoyu Aç ENERJİ DAĞITIMINDA AKILLI SİSTEMLER GELİŞTİRİLECEK
A
a
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Protokol ile araştırmalar yapılıp uygulanabilir sonuçların sanayiye aktarımını sağlamaya yönelik olarak Ar-Ge kapsamına giren konularda ESOGÜ ile EnergyHUB arasında yapılacak/yapılabilecek iş birliğinin genel çerçevesi belirlendi. 

ÜRÜN ODAKLI YAPAY ZEKA
EnergyHUB enerji sektöründeki bağımsız sermayeli ilk kuluçka merkezi konumunda olup sektör özelinde teknoloji odaklı Ar-Ge projelerine, start-up’lara, orta ve ileri düzey girişimlere yatırım yapmaktadır. ESOGÜ’de de sektör iş birliği ile yürütülen ve sunulan Ulusal fon ve AB Destekli projelerde enerji dağıtım sistemlerin veri odaklı izlenmesi, kontrolü vb. konularda Ar-Ge çalışmaları yürütülmektedir. ESOGÜ ile EnergyHUB arasında yapılan iş birliği çerçevesinde enerji sektörünün geleceğini şekillendirecek ürün odaklı yapay zeka destekli Ar-Ge projeleri oluşturulması planlanmaktadır.

PAYDAŞLARA DESTEK OLUNACAK
İş birliğine ilişkin yapılan açıklamada dijital dönüşüm çalışmaları ile beraber yapay zekanın tüm sektörlerde olduğu gibi enerji dağıtım sistemleri alanında da önemli gelişmelere yol açtığı belirtilerek bu iş birliği kapsamında kurumların mevcut birikimleri ile enerji dağıtım sistemleri alanında ülkemizdeki paydaşların ihtiyaç duyduğu sistemlerin geliştirilmesine destek olunmasının amaçlandığı ifade edildi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat