Europen 09 2022 Desktop

ENGELLERİ DANSLA AŞTILAR

Gündem 2 Aralık 2022 15:38
Videoyu Aç ENGELLERİ DANSLA AŞTILAR
A
a

Bilecik Kent Konseyi, Bilecik Belediyesi, Bilecik Engelsiz Yarınlar Derneği ile Bilecik Bedensel Engelliler Spor Kulübü işbirliğinde düzenlenen Engelsiz Yaşam Zirvesi programına engelli vatandaşların dans gösterisi damga vurdu.

BİRLİK OLMALIYIZ
Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen zirvede konuşan Bilecik Kent Konseyi Başkanı Seyfi Özgen, “Gönüllüler engellilerimizin daha rahat bir hayat yaşaması için daha fazla gönüllü olmalıdır diye düşünüyorum. Asıl engelliler, onları görmeyenlerdir.” dedi.

ORTAK SORUMLULUK
Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Yıldız, ise Bilecik Belediyesi’nin programda paydaş olmasından duyduğu memnuniyeti belirterek, şunları söyledi: “Engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak, karşılaşabilecekleri tüm engelleri ortadan kaldırarak, onlara hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek hepimizin ortak sorumluluğudur.” dedi.

ÖRNEK OLDU
17 Ağustos 1999 yılındaki depremde 3 gün enkaz altında kaldıktan sonra yaşama tutunan ve ayaklarını kaybettikten sonra yaşama nasıl dört elle sarıldığını anlatan Dünya Serbest Dalış Rekortmeni Yazar Ufuk Koçak’ın anlattıkları dinleyicilere duygu dolu anlar yaşattı. Programda ayrıca Tekerlekli Sandalye Dans Milli Takım Sporcusu Hüseyin Ayyıldız ve Şenel Karaağaç’ın ‘tekerlekli sandalye dans ve gösterisi’ ise uzun süre ayakta alkışlandı. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat