Europen 09 2022 Desktop

ENGELLERİ ORTADAN KALDIRDILAR

Gündem 10 Şubat 2023 16:32
Videoyu Aç ENGELLERİ ORTADAN KALDIRDILAR
A
a

Eskişehir’de yaşayan ve fiziksel engelleri bulunan Yusuf ve Feyza Çifti ise oluşturdukları ‘Elbistan haberleşme grubu’ ile yaklaşık bin kişiye ulaşıp deprem bölgesine gönül köprüsü oluşturdular.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Fiziksel engelleri bulunduğu için kazma kürekle yardım edemediklerini ve bu nedenle bir şekilde destek olabilmek için haberleşme grubu kurduklarını söyleyen Yusuf Girat, Elbistan halkının katkılarıyla haberleştiklerini dile getirdi. Enkaz altında kalanların teyitli bilgilerini, çadır, barınma, yiyecek, giyecek ve barınma noktaları gibi önemli bilgileri yetkilere bildirdiklerini belirten Girat sözlerine şöyle devam etti:

YÜREĞİMİZ ORADA
“Eşimle birlikte depremin ilk gününden itibaren Elbistan haberleşme grubunu oluşturduk. Ben Elbistan damadıyım, Eskişehir’de yaşıyoruz. İkimiz de bedensel engelliyiz. Depremde Eskişehir’den Elbistan’a bir gönül köprüsü oluşturmak istedik. Fiziksel engelimiz olduğundan kazma kürekle enkazda yardım edemediğimiz için sosyal medyada bu grubu oluşturarak. Elbistan halkına depremin bölgesinde hem haberleşme hem de yardımlaşma için elimizden geldiğince katkıda bulunmak istedik. Grubumuz da depremin ilk gününden itibaren bin kişiye aşkın kişiye ulaştı” İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat