ENGELLİ GENÇTEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Gündem 16 Şubat 2023 13:36
Videoyu Aç ENGELLİ GENÇTEN ÖRNEK DAVRANIŞ
A
a

Eskişehir’de yaşayan görme ve fiziksel engelli Iraklı Türkmen Ahmet Al Mahmut, Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremlere duyarsız kalamadı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Görme ve bedensel engeli bulunan 28 yaşındaki genç imkanlarının el verdiği kadar biriktirdiği 120 lirayı bölgede ki depremzedeler için bağışladı. Büyük bir afettin yaşandığını belirten Ahmet Al Mahmut, "Ailemle birlikte oturuyorum. Benim 2 gözüm hiç görmüyor ve bir elim de yok. 28 yaşında görme ve bedensel engelliyim. Depremzedelere verilmesi için 120 lira biriktirdim. Biriktirdiğim 120 lirayı, depremzedelere ulaştırılması için, Eskişehir'de yaşayan Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Abdul Mevcut Karabaş’a verdim" dedi.

Eskişehir yaşayan Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Abdul Mevcut Karabaş konu ile ilgili yaptığı açıklamasında, "Görme ve fiziksel engelli Iraklı Türkmen Ahmet Al Mahmut kardeşimize, ‘Sizin maddi durumunuz iyi değil, sana biz yardım etmemiz lazım’ dedim. Görme ve fiziksel engelli Iraklı Türkmen Ahmet Al Mahmut, ‘Depremzedelere çok üzülüyorum, 120 lirayı almazsanız, daha çok üzülürüm. Ne olur, benim bu maddi yardımımı ilgililere ulaştırın’ dedi. Ben de çok etkilendim ve bu maddi yardımı ilgililere ivedilikle en kısa zamanda ulaştıracağım’’ dedi. İHA


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat