ENGELLİ ÖĞRENCİLERE FAYDA SAĞLAYACAK

Gündem 1 Eylül 2021 16:11
Videoyu Aç ENGELLİ ÖĞRENCİLERE FAYDA SAĞLAYACAK
A
a

Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde 7 Ülkeden 8 ortak kurumla birlikte yürütülen İşitme Engellilere Uyarlanan Model projesinin tanıtım toplantısı gerçekleşti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt projenin 6-15 yaş gurubundaki engelli öğrencilerin uzaktan matematik eğitimine katkı sunmayı hedeflediklerini söyledi. Erasmus+ Programı Ana Eylem 2: Dijital Eğitime Hazırlık İçin Ortaklıklar kapsamındaki “İŞİTME ENGELLİLERE UYARLANAN MODEL” başlıklı projenin tanıtım toplantısı gerçekleşti.
Öğretmenevinde gerçekleşen tanıtım toplantısında İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt proje hakkında bilgi verdi. Cırıt projenin 216 bin 815 Avroluk toplam bütçesi ile Türkiye’den İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Ahmet Yesevi İşitme Engelliler İlkokulu ve Letonya, Romanya, Litvanya, Slovenya, İtalya, İspanya’dan eğitim kurumları ve STK’ların ortaklığında gerçekleştirileceğini hatırlattı.
Ayrıca projenin ana hedeflerinden de bahseden Cırıt,  “Proje özelinde 6-15 yaş grubundaki işitme engelli öğrencilerin Kovid-19 özelinde ortaya çıkan ve sonrasında da devam ettirilecek olan uzaktan matematik eğitimine katkı sunmayı hedeflemektedir. MATH projesi ile 6-15 yaş aralığındaki işitme engelli öğrencilerin uzaktan eğitim yoluyla matematik becerilerini geliştirilmesi ana hedefi ile bu alanda çalışan öğretmenlerin hem mesleki alanda güçlendirilmesi hem de onlara kapsamlı bir eğitim materyali sunulması hedeflenmiştir. Proje ile kurulacak geniş ortaklık ağları sayesinde konu ile ilgili Avrupa çapında ortak bir ürün ortaya konulması ve tüm eğitim paydaşlarında farkındalık oluşturulması amaçlanmıştır” dedi. MERT ERGENÇ


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat