EŞİT VE ÖZGÜR TÜRKİYE

Gündem 10 Aralık 2021 17:49
Videoyu Aç EŞİT VE ÖZGÜR TÜRKİYE
A
a

2021 yılında hak ihlallerinin katlanarak arttığını söyleyen CHP Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel, “Eğimin, sağlığın, barınmanın, gıdanın, çalışmanın, düşünce ve ifade özgürlüğünün, şiddetsiz bir toplumun var olabilmesi için CHP olarak hak odaklı, çözüm içeren politikalarla hareket edeceğiz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
HAK İHLALİ YAPAMAZLAR
CHP Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel, 10 Aralık İnsan Hakları Günü nedeniyle açıklama yaptı. İl binasında yapılan açıklamaya Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar, CHP Eskişehir İl Kadın Kolları Başkanı Fikriye Altınsoy Söğütlü de katıldı. Türkiye’de düşünce ve fikirlerini açıklayan yurttaşların apar topar gözaltına alındığına dikkat çeken Taşel, “Yüksek mahkeme kararlarına dahi uymayan vesayet altındaki yargı ile ülkemiz hak ihlallerinin merkezi haline getirilmiştir. İnsan haklarının yasal ve hukuki güvencelerini yok sayan kararlar ve uygulamalarla anayasal güvence altındaki temel hak ve özgürlükler bir kişinin iradesi ile yok sayılmaktadır” diye konuştu.

CHP HAK ODAKLI POLİTİKA ÜRETECEK
Eşit ve özgür Türkiye iddiasıyla çalışmalarını yürüttüklerini belirten Taşel, “Hak arama yollarını bilen, kendi hakkına sahip çıkabilen bireylerin hak bilincinin gelişmesiyle; ülkeyi açık hava hapishanesine çeviren dayatmacı, otoriter, zorba tek adam rejimin antidemokratik uygulamalarına demokratik yöntemlerle son vereceğiz. Eğitimin, sağlığın, barınmanın, gıdanın, çalışmanın, düşünce ve ifade özgürlüğünün, şiddetsiz bir toplumun var olabilmesi için CHP olarak hak odaklı, çözüm içeren politikalarla hareket edeceğiz.Bu ülkenin gençlerinin, kadınlarının, yoksulluk içindeki çocuklarının, işsizlerinin, memurlarının, emeklilerinin, işçilerinin, çiftçilerinin, esnafının, hiçbir hukuki gerekçe olmaksızın ihraç edilen KHK'lılarının, adil yargılanma hakkından mahrum bırakılanlarının, barış akademisyenlerinin hak mücadelelerini güçlendireceğiz” şeklinde konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir