EŞİTSİZLİĞE SON VERİN!

Gündem 23 Mayıs 2022 17:03
Videoyu Aç EŞİTSİZLİĞE SON VERİN!
A
a

Sağlık alanında yaşanan eşitsizliklerin her geçen gün büyüdüğünü söyleyen Eskişehir Sağlık Meslek Odaları Platformu Dönem Başkanı Muharrem Şenel, sağlıkta yaşanan krizin önüne geçilmesi gerektiğini vurguladı.

Eskişehir Sağlık Meslek Odaları Platformu üyesi olan Eskişehir Bilecik Tabip Odası (EBTO) Başkanı Muharrem Şenel, Eskişehir Dişhekimleri Odası Başkanı Cenk Ataç, 9. Bölge Eskişehir Eczacılar Odası Başkanı Metin Kamış ve Eskişehir Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Mehmet Kızılinler, yaptıkları basın toplantısıyla sağlık alanında yaşanan sıkıntılara dikkat çekti. Platform'un dönem sözcülüğünü yapan Muharrem Şenel, sağlıkta yaşanan krizin günden güne derinleştiğini ifade etti. Sağlık çalışanlarının şartlarının düzeltilmesine yönelik taleplerinin dikkate alınmadığını belirten Şenel, "Kamuda çalışan ve emekli hekim, diş hekimi, eczacı, veteriner hekim maaşları çok yetersiz olup her geçen gün yüksek enflasyon karşısında erimeye devam etmektedir" diye konuştu.

BEYAZ MİTİNG'E ÇAĞRI
Covid-19'un meslek hastalığı sayılmasının ortak talepleri olduğuna dikkat çeken Şenel, "Tıp, diş hekimliği, eczacılık ve veteriner fakülteleri eğitimlerinde nitelik öncelikli olmalıdır,  uzmanlık eğitimleri alanın uzmanları ve meslek örgütlerinin önerileri ile nitelikli, uluslararası standartlara uygun hale getirilmelidir. Çok sayıda fakülte açılması ve kontenjanların sürekli artırılmasından vazgeçilerek nicelik değil nitelik esas alınmalıdır. Emek Bizim Söz Bizim, Sağlık Hepimizin' teması ile 29 Mayıs’ta Ankara’da düzenlenecek olan Beyaz Miting'te tüm sağlık emek-meslek örgütleri olarak el ele, omuz omuza, tüm yurttaşlarımızla birlikte Türkiye’nin dört bir yanından gelerek Ankara’yı; kendi rengimize, beyaza boyayıp, taleplerimizi duymayanları uyaracağız. Bireysel veya kurumsal olarak tüm meslektaşlarımızı yanımızda olmaya çağırıyoruz" şeklinde konuştu. HM
 
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir