Europen 09 2022 Desktop

ESKİ, CANINI DİŞİNE TAKTI

Gündem 10 Mart 2023 15:43
Videoyu Aç ESKİ, CANINI DİŞİNE TAKTI
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ESKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, yıkıcı depremle altyapısı büyük hasar alan Kahramanmaraş, Hatay, Malatya ve Adıyaman başta olmak üzere afet bölgesindeki illerde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
 Arama kurtarma çalışmaları, seyyar tuvaletlerin kurulumu ve altyapısı, ısı yalıtımlı çadırların kurulumu gibi birçok çalışmada aktif görev alan ESKİ ekipleri, afetten ağır hasar illerin altyapısının ayağa kaldırılması için cansiperane görev yapıyor. Yeni hat yapımı, bakım onarım çalışmaları ile başta çadır kentler, konteyner kentler, sahra hastaneleri, ilçeler, köyler olmak üzere afet bölgesinde vatandaşları suya kavuşturmak üzere yoğun mesai yapan ekipler, tankerlerle de temiz suyu vatandaşlara ulaştırıyor.

AĞBABA’DAN TEŞEKKÜR
Malatya’da çalışma yapan ekipleri ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba da verilen büyük destek nedeniyle Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve ESKİ Genel Müdürlüğü’ne teşekkür etti. Ekipler ayrıca, Hatay Samandağ konteyner kentte şebeke suyunu içilebilir hale getirecek hidrofor sistemi ve arıtma sistemleri bağlantılarını da yaparak yeni çözümler üretmeye devam ediyor. HM

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat