Europen 09 2022 Desktop

ESKİ EKİPLERİNDEN ANINDA MÜDAHALE

Gündem 21 Şubat 2023 15:38
Videoyu Aç ESKİ EKİPLERİNDEN ANINDA MÜDAHALE
A
a

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilde yıkıma sebep olan deprem sonrası afet bölgesinde destek çalışmalarına aralıksız devam eden Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, afet bölgesine insani yardımların yanı sıra bölgede çözülmesi gereken acil konularla ilgili de faaliyetlerini sürdürüyor.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ) ekipleri Kahramanmaraş Nurhak ilçesinde yeni hat yapımlarını tamamlayarak mahallelere su vermeye devam ediyor. Nurhak’ta kurulan sahra hastanesine yeni hat bağlantısını sağlayan ESKİ ekipleri hastaneyi suya kavuşturdu.
Akşam saatlerinde Hatay’ın Defne ilçesi merkezli 6.4 büyüklüğündeki depremin ardından Samandağ'da 5.8'lik deprem gerçekleşmesi sonrası Samandağ’da bulunan çadır kent elektriksiz kaldı. ESKİ ekipleri yaşanan kesinti sonrası oluşan hasarı onararak tekrar elektriğin ulaşmasını sağladı. Tadilat süresince de ESKİ bakım ve onarım aracı ile çadır kente aydınlatma sağlandı. Ekiplerin afet bölgesindeki çalışmaları aralıksız sürüyor. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat