Europen 09 2022 Desktop

Eskişehir Adliyesi’nde koruyucu aile anlatıldı

Gündem 9 Şubat 2023 17:32
Videoyu Aç Eskişehir Adliyesi’nde koruyucu aile anlatıldı
A
a

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremin ardından afetten etkilenen illerde, deprem öncesinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kurumlarında koruma altında bulunan çocuklar, bakanlıkça tedbir amaçlı ülkenin farklı illerine nakledilmeye başlandı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Adliyede görevli yargı mensubu ve çalışanlarından koruyucu aile olmak isteyenlerin taleplerine yönelik Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı Eğitim ve Sosyal İşler Bürosu koordinesinde adliyede görevli yargı mensubu ve çalışanlarına yönelik Eskişehir Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Koruyucu Aile Birimi tarafından koruyucu aileliğe ilişkin bilgilendirme semineri verildi. Adliyenin konferans salonunda gerçekleşen seminerde konuşan Eskişehir Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Bahadır Sarı, Eskişehir’e 36 çocuğun getirildiğini ve koruyucu ailelik için başvuru sayısının 500’ü geçtiğini belirterek, “İlerleyen süreçte ilimize daha çok çocuğumuzun getirileceğini düşünüyoruz. Koruyucu aile olmak isteyen ailelerimizden oldukça yoğun başvuru almaktayız. Koruyucu aile olmak için öncelikle mevzuattaki şartların yerine getirilmesi gerekmektedir” şeklinde konuştu.
Koruyucu aile olabilmek için gereken şartları ve süreci aktaran Çocuk Gelişimci Betül Hacer Taş ise işleyen sürecin en az 3 ay olduğunu vurgulayarak, “Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlarımızın e-devlet üzerinden ya da İl Müdürlüklerimiz aracılığıyla başvurularını almaktayız” ifadelerini kullandı. İHA

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat