ESKİŞEHİR DAMGA VURDU...

Gündem 26 Temmuz 2022 15:37
Videoyu Aç ESKİŞEHİR DAMGA VURDU...
A
a

Kısa adı BestCHEESE olan Erasmus + Programı Mesleki Eğitim için Stratejik Ortaklıklar faaliyeti kapsamında Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü adına hibe desteği alan "Yöresel Peynirlerin Üretim Teknolojileri ve Hijyen Standartlarının AB Işığında İncelenmesi" isimli projenin beşinci toplantısı 20-24 Temmuz 2022 tarihleri arasında Eskişehir’de gerçekleştirildi.

YOĞUN KATILIM
Proje koordinatörü olan Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğününev sahipliğini üstlendiği bu organizasyona projenin yabancı ortakları, İtalya’da bulunan Agrigento Halk Sağlığı Kurumu, Nitra / Slovakya’da bulunan Slovakya Tarım Üniversitesi, Slovenya’da bulunan Ljbuljbana Veteriner Fakültesi ile yerel ortakları Ankara Üniversitesi ve Batman Tarım ve Orman Müdürlüğü katılım sağladı. Projenin kapanış organizasyonuna Eskişehir’de bulunan resmi kurum ve Sivil Toplum Kuruluşu yetkilileri, Eskişehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü yetkilileri ve teknik personel katılım sağladı.

PROJEYE DİKKAT ÇEKTİLER
Eskişehir Tarım ve Orman il Müdürü Ender Muhammed Gümüş,  açılış konuşmalarını gerçekleştirdikten sonra proje koordinatörü Veteriner Hekim Dr. Hatice Olcay şimdiye kadar gerçekleştirilen proje faaliyetleri hakkında sunum yaptı. Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ufuk Tansel Şireli‘nin Peynir Sütü ve Sağım Hijyeni konulu sunumlarını müteakip, Müdürlüğü toplantı salonu Başak Ofis’te proje katılımcıları önceden hazırlanan program dâhilinde sunumlarını ve ofis çalışmalarını gerçekleştirdiler. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat