Europen 09 2022 Desktop

ESKİŞEHİR’DE EĞİTİMSİZLEŞTİRME

Gündem 10 Ağustos 2022 15:09
Videoyu Aç ESKİŞEHİR’DE EĞİTİMSİZLEŞTİRME
A
a

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Dr. Arslan Kabukcuoğlu, Anadolu Üniversitesi kampüsünde yer alan Mustafa Kemal İlkokulu’nu kapatılmasına yönelik iddialarla ilgili açıklama yaptı.

Hükümetin 20 yıldır eğitim sistemini bitirdiğini söyleyen İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Dr. Arslan Kabukcuoğlu, “11 yıldır Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü bu okulu taşımak istemekte. Nedeni, sınıfların fazla sayıda öğrenci bulundurmaları, öğrenciler arasındaki fazla yaş farkı, tuvaletlerin yetersizliği. Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve Anadolu Üniversitesi yetkilileri, ilk 4 yıldan sonraki sınıfların Eskişehir’deki diğer okullara nakledileceğini belirtiyorlar. Bu okulda sorun 11 yıldır devam ediyor. Velilerce tercih edilen bir okul. 11 yıldır çözüm sağlanamamış” dedi.

YAZIK OLACAK
“20 yıllık AK Parti iktidarı Türk eğitim sistemine, gözle görünür bir nitelik kazandıramadı” diyen milletvekili Kabukcuoğlu, “Eğer amaç, eğitimsizleştirme olmasaydı, sorun 11 yıldır çözülmez miydi? 5 yıl önce ilimizde ikili eğitim veren okul sayısı 28 den 34’e çıktı. Mustafa Kemal Ortaokulu’nun bir kısım sınıfların başka okullara dağıtılması ile ikili eğitim verecek okul sayısı 34’ü de geçecektir. Nerede başarılı bir okul varsa onu etkisizleştirmek hedefleri oldu. Yazık olacak Mustafa Kemal Ortaokulu’na” ifadelerini kullandı. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat