ESKİŞEHİR’DE KUKLA TİYATROSU BAŞLIYOR

Gündem 24 Aralık 2021 13:57
Videoyu Aç ESKİŞEHİR’DE KUKLA TİYATROSU BAŞLIYOR
A
a

“Eski Şehrin Kuklaları” Projesi kapsamında planlanan ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bünyesinde yetişkinler için sahnelenecek olan “Midas’ın Kulakları” adlı kukla oyununun provaları başladı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eski Şehrin Kuklaları, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Avrupa Birliği’nin mali desteği ile hayata geçirilen “Ortak Kültür Mirası: Türkiye ve AB Arasında Koruma ve Diyalog-II (CCH-II) Hibe Programı” kapsamında hibe desteği almıştır. Programın Sözleşme Makamı, Merkezi Finans ve İhale Birimidir. “Ortak Kültür Mirası: Türkiye ve AB Arasında Koruma ve Diyalog-II (CCH-II) Hibe Programı”, Türk ve AB kuruluşları arasında ortaklaşa uygulanan ortak kültürel miras faaliyetlerinin teşvik edilmesini ve geliştirilmesini amaçlamaktadır. Bu hibe programının genel hedefi, kültür, sanat ve kültürel miras yoluyla sivil toplum diyaloğunun, kültürel miras konusunda uluslararası iş birliğinin geliştirilmesi ve Türkiye’de kültürel değerlerin teşvik edilmesidir.
Proje kapsamında provaları sürdürülen ve ünlü yazar Güngör Dilmen’in aynı adlı eserinden kukla oyunu olarak uyarlanan oyunun yönetmenliğini Bulgar yönetmen Hristina Arsenova, kukla ve çevre tasarımını usta tasarımcı Ayten Öğütcü yapıyor. Mitolojideyer alan “Kral Midas” öyküsünden yola çıkılarak yazılan kukla oyununda Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sanatçıları Özlem Akdoğan, Çiğdem Altuğ, Umut Bazlama, Nagihan Orhan, Emir izci ve Mahide Yumbul görev alıyorlar. Kukla yapım çalışmaları ve provaları devam eden “Midas’ın Kulakları” Ocak ayı sonunda Eskişehir’de ilk gösterimini gerçekleştirecek ve sezon sonuna kadar Şehir Tiyatroları bünyesinde sahnelenmeye devam edecek.  HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir