Europen 09 2022 Desktop

ESKİŞEHİR’DE UMUT MARKET AÇILDI

Gündem 15 Şubat 2023 16:40
Videoyu Aç ESKİŞEHİR’DE UMUT MARKET AÇILDI
A
a

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde açılan "Umut Market" Eskişehir'e gelen depremzedelerin ihtiyaçlarını ücretsiz karşılayacak.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, AA muhabirine, Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremin ilk saatlerinden itibaren afetzedelere gönderilmek üzere yardım kolilerinin ve ihtiyaç malzemelerinin yer aldığı yardım tırlarının bölgeye gönderildiğini söyledi. Kentteki sanayicilerin yardım kampanyalarına büyük ilgi gösterdiğini belirten Kesikbaş, şöyle devam etti: "Bugüne kadar yaklaşık 70 tır ihtiyaç malzemesi deprem bölgesindeki sanayi ve ticaret odaları ile iletişim içerisinde depremzedelere ulaştırıldı. Çadırdan sobaya kadar yüzlerce ihtiyaç malzemesi temin edildi. Destek olan oda üyelerimize ve Eskişehir halkına teşekkür ediyoruz. Bunun yanı sıra Hava Kuvvetleri aracılığı ile bugüne kadar 10'nun üzerinde Eskişehir'den Kahramanmaraş, Adıyaman, Adana'ya giden kargo uçakları ile yardım malzemeleri ulaştırıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak Eskişehir'e gelen depremzedelerin barınma ve ihtiyaçlarının karşılanması için iş insanlarının eşleri tarafından yaklaşık bir saat içerisinde toplanan ve kısa sürede hazırlanan, adını 'Umut' koyduğumuz bir marketi hizmete açtık."
İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ise ESO işbirliğinde Ali Güven Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi içerisinde afetzedeler için hazırlanan "Umut Market"in sayısını çoğaltacaklarını kaydetti. Kentin birçok yerinde depremzedeler için karşılama noktaları oluşturulduğunu ifade eden Töre, depremden etkilenerek Eskişehir'e gelen vatandaşların açılan marketten ihtiyaçlarını karşılayabileceklerini anlattı. AA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat