Europen 09 2022 Desktop

ESKİŞEHİR DERDİNE DERMAN OLDU

Gündem 5 Eylül 2022 11:28
Videoyu Aç ESKİŞEHİR DERDİNE DERMAN OLDU
A
a

Kazakistan’da yakalandığı Covid-19 enfeksiyonu nedeniyle 3 ay yoğun bakımda tedavi gören ve enfeksiyon sonrası vücudunun sol tarafı felç olan Aidyn Akilzhanov, Eskişehir Fizyomer Terapia Tıp Merkezinde gördüğü fizik tedavi ve rehabilitasyonun ardından felcin etkilerini yenmeye başladı.

ESKİ HALİME DÖNDÜM
Kazakistan’da yaşayan 45 yaşındaki Aidyn Akilzhanov geçen yıl mart ayında koronavirüse yakalandı. Tedavisi boyunca 3 ay yoğun bakımda kalan Akilzhanov, enfeksiyonu atlatmasının ardından felç geçirdi. Felcin etkisiyle vücudunun sol tarafını kullanamayan Akilzhanov, fizik tedavi ve rehabilitasyon görmek için araştırmalara başladı. Eskişehir Fizyomer Terapia ile iletişime geçen Akilzhanov bu yıl temmuz ayında kente gelerek fizik tedavi ve rehabilitasyona başladı. Burada 3 haftada felcin etkilerini yenmeye başlayan Akilzhanov, yürüme dengesini geri kazanmayı ve sol elini yeniden kullanabilmeyi başardı. Geçirdiği felcin ardından iyileşmesinde yakınlarının ve doktorların önemli emekleri olduğunu dile getiren Aidyn Akilzhanov, “Şu anda Fizyomer’de tedavi görüyorum. tedaviden memnunum ve güzel sonuçlar alıyorum. Hasta olduktan sonra psikolojik olarak iyi bir durumda değildim. Yakınlarım, ailem ve doktorlar sayesinde eski halime döndüm. Hatta eski işime devam ediyorum. Fizyomer’i internetten bulduk. Burada bizi güzel bir şekilde karşıladılar. Her gün bizi takip ediyorlar. Haftalık muayenelerimiz var. Bunun dışında nöroloji gibi çeşitli muayeneler de var. Gayet memnunuz” şeklinde konuştu.

AKTİF KULLANMAYA BAŞLADI
Hastanın hızlı bir gelişim gösterdiğini ve bir ayın sonunda hastayı memleketine iyi bir şekilde göndereceklerini kaydeden Fizyomer Terapia Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi Kurucusu ve Tıbbi Direktörü Uzm. Dr. Türkan Tünerir, “Tedavi sonrasında; yürüme cihazlarıyla yürütme, yatak egzersizleri ve havuz tedavisiyle; yoğun bir tedaviyle hasta ayak bileğini kaldırabilmeye, itebilmeye başladı. Dolayısıyla yürüme dengesini düzeltti. Sol elini aktif kullanabilmeye başladı. Bizim için çok sevindirici bir durum bu” dedi. İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat