Europen 09 2022 Desktop

Eskişehir’e getirilen depremzedelere psikososyal destek sağlanıyor

Gündem 11 Şubat 2023 13:12
Videoyu Aç Eskişehir’e getirilen depremzedelere psikososyal destek sağlanıyor
A
a

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenip Eskişehir’e getirilen depremzedeler, “Psikososyal Destek Masaları” ile psikolojik ilk yardım desteği alıyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Valiliği koordinesinde deprem bölgesindeki illerinden Eskişehir'e getirilen depremzede vatandaşlar, bir grup D.S.İ. Misafirhanesine yerleştirildi. İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre D.S.İ. misafirhanesine yerleşen depremzedeleri ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.
Afet bölgesinden gelerek kentte misafir edilen depremzede aileler ve çocuklara, Rehberlik ve Psikolojik Danışman öğretmenleri tarafından psikoosyal destek sunulacağı ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, vatandaşların yaralarını sarmak için ellerinden ne gelirse yapmaya hazır olduklarını söyledi. Töre, psikolojik ihtiyaçların en az hayati ihtiyaçlar kadar önemli olduğunun altını çizerek bu kapsamda Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kurulan “Psikososyal Destek Masaları” ile psikolojik ilk yardım desteği verileceğini ifade etti. İHA1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat