Europen 09 2022 Desktop

Eskişehir Fatih Fen Lisesi TÜBİTAK Türkiye finaline katıldı

Gündem 3 Ağustos 2022 14:03
Videoyu Aç Eskişehir Fatih Fen Lisesi TÜBİTAK Türkiye finaline katıldı
A
a

Eskişehir Fatih Fen Lisesi öğretmen ve öğrencileri, ‘Biyoçeşitlilik ve Ekosistemler’ tematik alanında yer alan projeleriyle TÜBİTAK tarafından düzenlenen Lise Öğrencileri ‘İklim Değişikliği’ Araştırma Projeleri Yarışması finaline katıldı.

TÜBİTAK tarafından düzenlenen lise öğrencileri ‘İklim Değişikliği’ Araştırma Projeleri Yarışmasına; yaklaşık bin 700 proje başvurusu, öğretim üyelerinden oluşan jüriler değerlendirdi. Projenin danışmanlığını Eskişehir Fatih Fen Lisesi Uzman Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Cengiz Arsu’nun yaptığı ‘Biyoçeşitlilik ve Ekosistemler’ tematik alanında yer alan projenin, Türkiye Finaline davet edilmesine karar verildi.
Eskişehir Fatih Fen Lisesi öğrencileri Ali Kayra Kocatürk ile Mehmet Nadir Berberoğlu’na; Eskişehir Fatih Fen Lisesi Uzman Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Cengiz Arsu, proje çalışmasında danışmanlık yaptı. ‘Biyoçeşitlilik ve Ekosistemler’ tematik alanında yer alan projeleriyle; TÜBİTAK tarafından düzenlenen lise öğrencileri ‘İklim Değişikliği’ Araştırma Projeleri Yarışması finaline katılarak, proje sunumlarını başarıyla gerçekleştirdiler.
Öğretmen ve öğrenciler; ‘Biyoçeşitlilik ve Ekosistemler’ tematik alanında yer alan projeleriyle, TÜBİTAK tarafından düzenlenen lise öğrencileri ‘İklim Değişikliği’ Araştırma Projeleri Yarışması finaline katılarak, Eskişehir’i başarıyla temsil etmekten mutluluk ve gurur duyduklarını belirttiler. İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat