ESKİŞEHİR HALKI DUYARLI

Gündem 26 Mart 2021 17:20
Videoyu Aç ESKİŞEHİR HALKI DUYARLI
A
a

ESGİAD Başkanı Ulaş Entok ve beraberindeki iş insanları Eskişehir Lokantacılar Odası Başkanı Bahar Bilen’i ziyaret etti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ziyarette pandemi döneminde hizmet sektöründe yaşanan ekonomik sıkıntılar masaya yatırıldı. Eskişehir Genç İş Adamları Derneği (ESGİAD) Başkanı Ulaş Entok ve beraberindeki iş insanları Eskişehir Lokantacılar Odası Başkanı Bahar Bilen’i ziyaret etti. Ziyarette konuşan UlaşEntok, pandemi döneminde yaptıkları çalışmalardan ötürü Bahar Bilen’e teşekkür etti. KGF kredi borçlarının ertelenmesine ilişkin çalışma yapılması önerisinde bulunan Entok, “Bizim de üyelerimizin sorunları, aklına takılanlar var. Sizlerin de mutlaka söyleyecekleri vardır. Karşılıklı bir istişarede bulunmak adına ziyarete geldik. Eskişehir halkı duyarlıdır. Kurallara uyarak vakaların düşmesi için elinden geleni yapacaktır. Bütün sivil toplum kuruluşları el birliği ile bu süreci atlatacağız. En büyük problem KGF kredilerinin ertelenmemesi. Bu kredi borçlarının ertelenmesine ilişkin bir çalışma yapmalıyız” dedi.

GARANTİSİ OLMADIĞINI HİSSETTİ
Esnafın zor bir süreçten geçtiğini söyleyen Bahar Bilen, “Esnaf teşkilatımız bu süreçte biraz öksüz kaldı, yalnız kaldı. En savunmasız teşkilat bizim teşkilatımız. Bizim dışımızda kaygı yaşayan meslek grubu yok sanırım. Esnafımızın hep gelir kaygısı oldu. Esnafımız hiçbir garantisi olmadığını hissetti. Bundan sonraki süreçte bize çok iş düşüyor. Anayasa’nın 173’üncü maddesi‘Devlet esnafını korur ve kollar’ diyor ama bunun açılımı yok. Nasıl kollar, ne şekilde kollar? Bundan sonra teşkilat olarak bunun üzerine çalışmamız lazım. Hep birlikte bu işin üstesinden geleceğiz. Biz Ahi Evran geleneğinden gelen bir teşkilatız. Bu güne kadar hep veren el olduğumuz için bu süreç bizim için çok zor geçti. Yardım kabul etmek vs sıkıntılı bir süreçti. İnşallah toplum olarak verdiğimiz mesajlarla, el birliğiyle kurallara uyarak bu sürecin üstesinden geleceğiz. Esnaf hedef gösterildi sanki virüsün kaynağı bizmişiz gibi. Virüsün kaynağı biz değiliz. Kurallara uyuyoruz” diye konuştu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat