ESKİŞEHİR HEYETİ ROMANYA’DA

Gündem 29 Eylül 2021 15:41
Videoyu Aç ESKİŞEHİR HEYETİ  ROMANYA’DA
A
a

Eskişehir Büyükşehir, Odunpazarı ve Tepebaşı belediyeleri ve meclis üyelerinden oluşan heyet Romanya'nın Köstence Belediyesini ziyaret etti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Ziyarette pandemi sonrasında ekonomik iyileşme çözümleri, yerel altyapı, turizm, yeşil enerji, sürdürülebilir kalkınma konularında fikir alışverişinde bulundu. 

İLİŞKİLER BİZİM İÇİN ÖNEMLİ
Köstence ile işbirliğinin geliştirilmesi için gerçekleştirilen ziyarete  Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum, Büyükşehir Belediyesi Genel sekreteri Ayşe Ünlüce, meclis üyeleri ve belediye bürokratları katıldı.  Ziyarette Köstence Belediye Başkanı Mr. Vergil Chitac, İl Meclis Başkanı Mr. Mihai Lugu, Köstence Vali Yardımcısı Mrs. Secyl Suliman, Türkiye Köstence Başkonsolosu Emre Yurdakul ve Türk-Müslüman Tatar Demokratik Birliği Başkanı Mr. Gelil Eserghep ile bir araya geldi. Köstence Belediye Başkanı Mr. Vergil Chitac'ın daveti üzerine 26-29 Eylül tarihleri arasında Köstence'de bulunan heyet gerçekleştirilen toplantıda  Covid-19 ile mücadele, pandemi sonrasında ekonomik iyileşme çözümleri, yerel altyapı, turizm, yeşil enerji, sürdürülebilir kalkınma konularında fikir alışverişinde bulundu. 

İŞ BİRLİĞİ VURGUSU
2015 yılından itibaren Eskişehir ile Tepebaşı ilçesinin kardeş şehri olması sebebiyle yakın ilişkilerinin olduğunu belirten Köstence Belediye Başkanı, bu ilişkilerin daha da geliştirilmesini sağlamak istediklerini belirtti. Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise toplantıda iş birliği ilişkilerinin geliştirilmesi için gerekli adımları atmaya hazır olduklarını ve Köstence'de Türk yatırımlarını güçlendirmek için ticaret ve turizm alanlarında işbirliği yapabileceklerini önerdi.   Eskişehirli iş insanları ve yatırımcılar ile birlikte Köstence'ye tekrar geleceğini belirten Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, misafirperverliği için Köstence Belediye Başkanı başta olmak üzere kendilerini ağırlayan herkese teşekkür etti. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat