Europen 09 2022 Desktop

ESKİŞEHİR KADIN DOSTU BİR ŞEHİR

Gündem 9 Mart 2023 14:26
Videoyu Aç ESKİŞEHİR KADIN DOSTU BİR ŞEHİR
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kadın Çalışmaları Müdürlüğünü Başkan Büyükerşen ile birlikte ziyaret eden Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, Eskişehir kadın dostu bir şehir olduğunu belirterek örnek çalışmalar nedeniyle teşekkür etti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Şehir merkezi ile kırsalda, çevrimiçi ve yüz yüze verilen hizmetleri ve müdürlük tarafından yürütülen projeleri ilgiyle dinleyen AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, “Eskişehir’de olmaktan dolayı çok mutluyum. Eskişehir toplumsal cinsiyete duyarlı planlama ve bütçe projesinin yürütüldüğü 4 pilot ilden bir tanesi. Eskişehir toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin ortadan kaldırılması adına başarılı çalışmalar yapan kadın dostu bir şehir. Yapılan bu başarılı çalışmalar ve özel hassasiyeti nedeniyle Başkan Yılmaz Büyükerşen’e çok teşekkür ediyor, sizleri tebrik ediyorum.” dedi.
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ise Eskişehir’in kadın çalışmaları alanında öncü belediyelerden olduğunu ifade ederek, “Kadınlara yönelik çalışmaları çok önemsiyorum. Belediyemizde üst düzey yöneticilikten her kademede çalışan başarılı kadınlar ile örnek çalışmalara imza atıyoruz. Son deprem afeti sonrası da Kadın Çalışmaları Şube Müdürlüğüne bağlı bulunan Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi ile Aile Danışma Biriminde görevli psikolog, sosyolog, sosyal hizmet uzmanı ve psikolojik danışmanlardan oluşan Psikososyal Destek Ekibi tarafından deprem bölgelerinden Eskişehir’e gelen 997 aile ile 7/24 online ve yüz yüze görüşmelerle psikolojik ilk yardım desteği verildi. Bu destekle yaklaşık 7 bin depremzede ferde ulaşıldı. Nazik sözleriniz için teşekkür ediyor, sizleri şehrimizde ağırlamaktan onur duyuyoruz. Tabi şunu da eklemeden geçemeyeceğim; Eskişehir kadın dostu şehir olmaya devam edecek.” diye konuştu. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat