ESKİŞEHİR MODADA ATAĞA GEÇTİ

Gündem 17 Aralık 2021 16:28
Videoyu Aç ESKİŞEHİR MODADA ATAĞA GEÇTİ
A
a

Fashion Eskişehir Moda Tasarım Yarışması’nın jüriliğini üstlenen moda sektörü ve iş dünyası, 17 Aralık Cuma günü İstanbul Rahmi Koç Müzesi’nde gerçekleşen basın ve tanıtım etkinliğinde buluştu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Ticaret Odası tarafından Ticaret Bakanlığı’nın desteği, Eskişehir Teknik Üniversitesi ve TOBB Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu’nun işbirliğiyle düzenlenen Fashion Eskişehir Moda Tasarım Yarışması’nın defile ve ödül töreni için İstanbul’da basın ve tanıtım toplantısı düzenlendi.  Basın ve tanıtım toplantısı 17 Aralık Cuma günü, Rahmi M. Koç Müzesi’nde gerçekleşti. Fashion Eskişehir Moda Tasarım Yarışması’nda Emel Yıldırım, Nefise Karatay, Didem Taslan, Prof. Dr. Sedefhan Oğuz, Arzu Kaprol, Uğurkan Erez, Büşra Orakçıoğlu, Sema Güral Sürmeli, İdil Demirel, Muammer Kapucuoğlu, Elif Gürkaynak, Gürdal Abacı, Kerem Can Apaydın, Cihan Nacar, Emre Erdemoğlu gibi moda ve iş dünyasından isimlerin jüri üyeliği yapacağı açıklandı. 

YARIŞMA HAKKINDA BİLGİ VERDİ
Toplantıda konuşan ETO Başkanı Metin Güler, Fashion Eskişehir’i küçük ölçekli imalatçı firmaların tasarım alt yapısını güçlendirmek, rekabetçi yönlerini geliştirmek, tasarımcılarla firmaları bir araya getirmek, genç modacılara deneyim kazandırmak amacıyla düzenlediklerini kaydetti. Türkiye’nin dört bir yanından 340 genç modacının başvuru yaptığı yarışmada 15 kişinin finale kalarak tasarımlarını gerçeğe dönüştürme fırsatı yakaladığını belirten Güler, tasarımların Eskişehir’deki atölyelerde kıyafete dönüşeceğini kaydetti. Yarışmada dereceye girenlerin para ödünün yanı sıra Ticaret Bakanlığı’nın sağlayacağı yurtdışı eğitim ve staj imkanlarından yararlanmaya hak kazanacağını belirten Güler, Fashion Eskişehir’in hem sektördeki firmalara hem de tecrübe kazanmak isteyen genç modacılara fayda sağlayacağını dile getirdi. Fashion Eskişehir’in ilk kez düzenlenmesine rağmen oldukça ilgi gördüğünü ve ses getirdiğini belirten Güler, yarışmaya destek olan Ticaret Bakanlığı’na, katkı sağlayan Eskişehir Teknik Üniversitesi’ne ve jüri üyelerine teşekkür etti. Güler, Eskişehir Moda Tasarım Yarışması’nın defile ve ödül töreninin 16 Ocak 2022 tarihinde Eskişehir Vehbi Koç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi. Toplantıya katılan jüri üyeleri Emel Yıldırım, Didem Taslan, Prof. Dr. Sedefhan Oğuz, Arzu Kaprol, Büşra Orakçıoğlu, İdil Demirel, Muammer Kapucuoğlu,  Kerem Can Apaydın, Cihan Nacar ve Emre Erdemoğlu Fashion Eskişehir Moda Tasarım Yarışması hakkındaki görüşlerini bildirdiler. HM


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir