Europen 09 2022 Desktop

Eskişehir SAKOM 113 personel ile deprem bölgesinde

Gündem 9 Şubat 2023 12:45
Videoyu Aç Eskişehir SAKOM 113 personel ile deprem bölgesinde
A
a

Eskişehir İl Sağlık Afet ve Acil Durum Koordinasyon Merkezi (SAKOM), afet bölgesinde 9 Şubat saat itibariyle 23 ambulans, 4 UMKE aracı, 1 Mobil Komuta Aracı, 1 tam donanımlı konteyner ve toplam 113 personel ile görev yaptıkları bilgisini verdi.

SAKOM tarafından, 9 Şubat itibariyle, 1 ekibin Osmaniye, 1 ekibin Gaziantep, 16 ekibin Hatay, 5 ekibin Malatya bölgesinde hizmet verdiği belirtildi. Ayrıca 4 UMKE ekibinin Adıyaman ilinde faaliyet gösterdiği bilgisi paylaşıldı. Afet bölgesinde görev yapan UMKE hariç ekiplerin ise, şu ana kadar toplam 185 yaralıya acil yardım hizmeti sunduğu söylendi.
SAKOM ekibinin toplam 15 personel ile İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge başkanlığında, İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Veli Görkem Pala koordinatörlüğünde bölgedeki ekipleri koordine edildiği vurgulandı. SAKOM merkezinde oluşturulan görüntüleme sistemi ile ekiplerin koordinasyonu ve genel durum değerlendirmesi için saat 09:45’de görüntülü konuşma aracılığıyla bölgedeki ekiplerimizle toplantı gerçekleştirildiği belirtildi.
Öte yandan 8 Şubat 08.00 itibariyle Kahramanmaraş ilinin acil durum çağrıları Eskişehir iline bağlandığı için vatandaşların acil durumlar dışında 112 Acil Çağrı Merkezi’ni meşgul etmemeleri önemle vurgulandı. İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat