Europen 09 2022 Desktop

ESKİŞEHİR SANATÇIYA DEĞER VERİYOR

Gündem 4 Eylül 2022 14:38
Videoyu Aç ESKİŞEHİR SANATÇIYA DEĞER VERİYOR
A
a

Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 15. Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu ile birçok sanat etkinliği kent halkıyla buluşacak.

Veysel Özel sergisi de sempozyum kapsamında kent halkının beğenisine sunuldu.  Sempozyum komite üyesi Veysel Özel’in sergisi de Atila Özer Karikatürlü Ev’de Eskişehir halkı ile buluştu. Sergi açılışına Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra sempozyum sanat danışmanı Prof. Bilgehan Uzuner, sempozyum sanatçıları ve vatandaşlar katıldı. 

MÜTHİŞ BİR EMEK VAR
Burada katılımcılara hitap eden Başkan Ataç, “Pişmiş Toprak sempozyum 15 gün oluyor. Burada en çok emek veren arkadaşlarımızdan biridir Veysel. Yıllar süren birlikteliğimiz en ufak bir sıkıntı olmadan geldi. Bundan sonra da devam edeceğini düşünüyorum. Çünkü sanat adına yapacağımız işler var. Bu sergide de hem tasarım hem de üretim anlamında hakikaten müthiş bir emek var. Eline sağlık Sevgili Veysel” dedi.

ÇOK HEYECANLI
Veysel Özel ise “Etkinlik kapsamında bu sergi benim için çok heyecanlı oldu. Üretmesi de benim için çok heyecanlıydı. Sizleri burada gördüğüm için de çok mutluyum. Ahmet Başkanımıza, Bilgehan Hoca’ya ve siz sanatseverlere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

SANATÇILARIMIZ KIYMETLİ
Bilgehan Uzuner ise “Veysel bizim en eski mezunlarımızdan. Şimdi çok değerli bir akademisyen. Birçok uluslararası sempozyuma çağrılıyor, değerli bir sanatçı oldu, onunla gurur duyuyoruz. İyi çalışmalar çıkardı Veysel. Kendisinin çalışmalarına baktığımız zaman çok saf, pür renkler. Ama pırıl pırıl, hareketli dokunuşlar var. Çalışmalar insanın kendini tarif eder, ben de Veysel’i görüyorum çalışmalarında” dedi.  Sergide Özel’in farklı disiplinlerin kullanıldığı ağırlıklı olarak yeni dönem seramik ve dijital baskılardan oluşan 25 eseri yer alıyor. Sergi, 17 Eylül tarihine kadar görülebilecek. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat