Europen 09 2022 Desktop

ESKİŞEHİR SANAYİSİYLE GURUR DUYUYORUZ

Gündem 1 Ağustos 2022 14:54
Videoyu Aç ESKİŞEHİR SANAYİSİYLE GURUR DUYUYORUZ
A
a

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız ile Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, resmi açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen Eskişehir'deki Haier Fabrikası'nı ziyaret ettiği bildirildi.

ZİYARET ETTİLER
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığından yapılan açıklamada, Vali Ayyıldız ve beraberindeki Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ile birlikte resmi açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen dünyanın en büyük beyaz eşya üreticilerinden olan Haier'ın Eskişehir OSB'deki fabrikasında incelemelerde bulunarak, Haier Europe Üretim Başkanı Mehmet Ali Karasu'dan yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldığı kaydedildi. Eskişehir OSB’nin ve Eskişehir sanayisinin hızla bir gelişme ve büyüme dönemi içerisinde olduğunu, yerli ve yabancı yatırımcıların gözdesi haline geldiği değerlendirmesinde bulunan Vali Ayyıldız, Eskişehir sanayisinin çok daha iyi yerlere geleceğini belirtti.

EKONOMİYE KATKI
Vali Ayyıldız, Türkiye'nin ve dünyanın sayılı markalarının üretim üssü haline gelen Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’nde dünyaca ünlü beyaz eşya markası Haier gibi köklü ve saygın firmaların bulunmasının Eskişehir açısından çok önemli olduğuna dikkati çekti. Vali Ayyıldız, Eskişehir'e her anlamda hizmet eden, üretim yapan, ihracata değer katan ve istihdam olanakları sağlayan firmaların her zaman yanlarında olduklarını ifade ederek, şunları kaydetti: "Haier'in Eskişehir OSB'deki yerleşkesini ziyaret etmekten büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. Burada üretilen ve ihraç edilen her ürün ekonomimize katma değer sağlıyor. Ülkemiz ekonomisine ve istihdamına sunmuş olduğunuz katkılarınızdan dolayı sizi ve tüm ekibinizi tebrik ediyor, bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar diliyorum."
Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli de, OSB'nin sahip olduğu yüksek avantajlar nedeniyle gerek yerli gerekse yabancı çok sayıda büyük yatırımcının radarına girdiğini son 16 yılın yatırım rekorunu kırdıklarını aktararak, 2019 yılında temeli atılan, 2021 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan Haier'in OSB’deki yerleşkesinin Eskişehir OSB ve Eskişehir sanayisinin gücüne güç kattığını ifade etti.

ÖNEMLİ YATIRIMLAR
Küpeli önümüzdeki 2 yıl içerisinde Eskişehir OSB’de 228 yeni sanayi tesisinin hizmete gireceğini ve binlerce kişinin istihdam edileceği büyük çaplı yeni yatırımlardan bazılarının start alacağını sözlerine ekledi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Haier Europe Üretim Başkanı Mehmet Ali Karasu, fabrikanın üretim kapasitesi, sürdürülen çalışmalar ve yatırımlar hakkında Vali Ayyıldız ve Başkan Küpeli'ye bilgiler verdi.  AA


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat