ESKİŞEHİR SİYASETİNDE BİRLİK OLMAK ZOR!

Gündem 25 Temmuz 2022 18:20
Videoyu Aç ESKİŞEHİR SİYASETİNDE BİRLİK OLMAK ZOR!
A
a

İYİ Parti Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündeme dair açıklamalarda bulundu.

‘Eskişehirli milletvekilleri birlik olamıyor’ eleştirilerini yanıtlayan İYİ Parti Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, “Çok milletvekili olan partiler için söylüyorum; milletvekillerinin birbiriyle görüşmediği dahi söyleniyor. Eskişehir siyasetinde bir araya gelmek çok zor oluyor. Eskişehirlilere düşen bence şu; durumu değerlendirecekler. Oylarını verirken bu kriterleri de dikkate alın lütfen” dedi.

TARIM BİTME NOKTASINDA
İYİ Parti Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündeme dair açıklamalarda bulundu. Son günlerde kent özelinde konuşulan ‘Eskişehir milletvekilleri birlik olamıyor’ eleştirilerini değerlendiren Kabukcuoğlu, “Son zamanlarda milletvekillerinin birlik beraber olmadığı, bir araya gelmedikleri söyleniyor. Bunda haklı mı vatandaş, haklı… Geliyor muyuz, gelmiyoruz. Bazı milletvekillerini, genel kurula en devamlı milletvekillerinden birisi olarak söylüyorum, genel kurulda görmek bile mümkün olmuyor. Mutlaka işleri vardır, uğraşıyorlardır ama o ortamda bile buluşamadığınız milletvekilleriyle Eskişehir ortamında ya da Eskişehir siyasetinde bir araya gelmek çok zor oluyor. Bunun yanında İYİ Parti’nin 1 milletvekili var, tabii burada böyle bir sorun yok ama çok milletvekili olan partiler için söylüyorum; milletvekillerinin birbiriyle görüşmediği dahi söyleniyor. Böyle midir, değil midir tam bilemiyorum. Ama kamuoyunda bu şekilde yaygın bir kanı var. Önce bunların sağlanması lazım” ifadelerini kullandı.

DURUMU DEĞERLENDİRSİN
Milletvekillerinin öncelikle şehrinin sorunlarıyla ilgilenmesi gerektiğini vurgulayan Kabukcuoğlu, “Tabii ki ülkesinin de sorunlarıyla ilgilenmesi lazım, bunun için ne gerekiyorsa yapması lazım ama öncelikle şehrin sorunlarıyla ondan sonra da diğer sorunlarla ilgilenmesi lazım. Bir araya gelemeyen, oturamayan, konuşamayan, bir çay içemeyen milletvekilleri varsa bunlara ‘Hadi bir araya gelin de Eskişehir’in sorunlarını değerlendirin’ demek artık çok farazi bir şey oluyor. Burada Eskişehirlilere düşen bence şu; durumu değerlendirecekler. En geç 10 ay içerisinde sandık önlerine gelecek. Oylarını verirken bu kriterleri de dikkate alsın lütfen sayın hemşerilerimiz. Buna göre davransınlar, karar versinler. Önlerine kimi koymuşlar değil de kim uygunsa onlara göre karar versinler. Bir dahaki sefere benzer sorunları yaşamayalım” şeklinde konuştu.

PROJELERİN ÖNÜNÜ AÇMAK LAZIM  
“Eskişehir termal su bakımından zengin bir ilimiz” diyen Kabukcuoğlu,“Bunlarla ilgili tesisler kurulabilir, daha değişik yatırımlar yapılabilir. Örneğin; seracılığa ağırlık verilebilir. Bu termal sular hem tarımda hem de turizmde kullanılabilir. Biz de çok güzel tesisler yapabiliriz. Eskişehir’in buna imkanları var. Bunu yapabilecek çok iş adamı da var. Bunun önünü açmak lazım, desteğini sağlamak lazım, teşvikini yapmak lazım. Burada devlete düşen yol gösterici olmak. Devlet de bu işlerle çok ilgilenmiyor. Daha çok kamu özel iştiraki olursa, yani bir yerde bir şey yapılır, oraya da belli bir garanti verilebilir, bunların karşılığında belli bir para giderse, hükümet bunlara çok yatkın” ifadelerini kullandı.

DERHAL YOLLAR YAPILMALI
Kamu özel iştiraki olmayınca yoların da gündeme alınmadığını ifade eden Kabukcuoğlu,“Maalesef yıllardır söylenen bir Alpu yolumuz var. Her sene bir 50-100 metre yapılıyor. Hala yılan hikayesi gibi devam edip gidiyor. İki gün önce oradan geçtik. 4-5 kilometre yol yapılmış, kilometrelerce yol boş duruyor. Kazalar oluyor, insanlar can kaybına uğruyorlar. Seyitgazi yolu çok enteresandır; Eskişehir-Afyon arası 135 kilometre. Aşağı yukarı orada bir 40 kilometre kadar Afyon yolu var. Bu yol mükemmel, bölünmüş, standartları yüksek bir yol. Ama Eskişehir yoluna geçtiğiniz zaman sanki köy yoluna girmiş gibi bu derece kalitesi düşük ve bakımsız bir yol. Hükümet Eskişehirlilere bunu yapmıyor, anlaşılır gibi değil. Bu yolu değerlendirse Eskişehir-Kütahya-Afyon’un trafiği düşer. Derhal Eskişehir’in yolları hallolmalı” dedi.

MİLLETİN GÖZÜNÜ BOYAMAYIN   
Eskişehir’e verilen 4’üncü üniversite müjdesiyle ilgili konuşan Kabukcuoğlu, “Eskişehir’e bir üniversitenin daha yapılacağını duyduk. Tabii ki yatırım iyi bir şeydir, sevinç duyulacak bir şeydir ama şu daha güzel bir şey; dünyanın her hangi bir yerindeki vatandaş diyebilmeli ki Türkiye’de şöyle bir üniversite var, ben çocuğumu göndereyim orada eğitim görsün. Yine analar babalar diyebilmeli ki ya da buradan mezun olanlar diyebilmeli ki; dünyanın her bir yerinde oradaki tüm meslektaşlarıyla yarışır, onlar kadar bilgili, onlardan daha yetkin insanlar yetişsin. Sayı arttı, 200 oldu, 300 oldu, 400 oldu neye yaradı? Lise seviyesinde olursa, sen bunlarla ilgili gerekli bir planlama yapmazsan, örneğin 130 bin tane avukatın olursa, 700 bin tane atamayı bekleyen öğretmenin olursa bu çocuk okusa ne olur okumasa ne olur? Gidin pazarlara, orada atanamayan öğretmenler pazarcılık yapıyor. Siz bu insanları pazarcılık yapsın diye mi okutuyorsunuz? Önce iyi bir planlama yapmak lazım, milletin gözünü boyamamak lazım. Üniversitelerin kalitesini arttırmak lazım. Dünyada ilk 500 üniversite arasında bir tane üniversitemiz yok. Bizde eğitim, hizmet denince anlaşılan sadece kantitatif sayı…” ifadelerini kullandı.  HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat