ESKİŞEHİR ÜLKÜ OCAKLARI AŞURE DAĞITTI

Gündem 22 Ağustos 2021 17:52
Videoyu Aç ESKİŞEHİR ÜLKÜ OCAKLARI AŞURE DAĞITTI
A
a

Eskişehir Ülkü Ocakları tarafından, Muharrem ayı münasebetiyle aşure dağıtımı yapıldı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Espark Ulus Heykeli, Yediler Parkı ve MHP (Eski) il binası önünde Ulus Heykeli önü, (Espark yanı)MHP Odundapazarı İlçe Başkanlığı önü ve Yediler Parkı Odunpazarı girişinde yapılan ikramda yaklaşık 4 bin kâse aşure dağıtıldı.
Aşure ikramına Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Aksoy, Ocak yönetimi, Tepebaşı Ülkü Ocağı, Odunpazarı Ülkü Ocağı ve Yunusemre Ocak Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, Üniversite ve Asenalar teşkilatı, MHP Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir ve yönetimi, MHP Tepebaşı ve Odunpazarı İlçe Başkanları ve yönetimi, meclis üyeleri, Eskişehir Kamu-Sen Temsilcisi ve Türk Eğitim Sen başkanı Haydar Urfalı, STK ve dernek temsilcileri ve çok sayıda partili ve binlerce vatandaş katıldı.
Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanı Kazım Aksoy yaptığı açıklamada “Hz. Hüseyin ve ehli beytin zalimlere karşı ettiği mücadele İslâm tarihinin mihveridir. Aşure ikramımızın bu mihveri idrâk etmeye vesile olmasını dileriz. Sanılmasın ki onlar şehit düşerek mağlup olmuştur... Onlar, en büyük muzafferiyetin mübeşşiridir. Türk milleti Yezidlere karşı mücadele etme azmini şehitlerin efendisi Hz. Hüseyin'den, Kerbela'dan almıştır. Cümle sahabinin şefaati üzerimize olsun. Bu minvalde, Eskişehir Ülkü Ocakları olarak Kent’imizin üç noktasında yaptığımız aşure ikramı davetine icabet eden herkesten Allah cc razı olsun… Aşure ikramında emeği geçen merkez ocağımızı, Odunpazarı, Tepebaşı, Yunusemre Ülkü Ocak başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerine ve katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat