Europen 09 2022 Desktop

Eskişehir Umut Kervanı Afetzedelere Umut Olmaya Devam Ediyor!

Gündem 6 Mart 2023 18:28
Videoyu Aç Eskişehir Umut Kervanı Afetzedelere Umut Olmaya Devam Ediyor!
A
a

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin etkilediği illerde vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamak için seferberlik ilan eden Umut Kervanı Vakfı, başlattığı yardım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Yaptığı hayırlı hizmetlerle adını duyuran Eskişehir Umut Kervanı, Eskişehir’e giden depremzedelere yönelik yardım faaliyetlerine devam ediyor.

Güneydoğu Anadolu bölgemizdeki birçok ili etkileyen ve yaklaşık 10 ilde yıkımlara neden olan deprem sonrası birçok vatandaş başka illere göç etmek zorunda kaldı. Eskişehir’e yirmi beş bini aşkın vatandaş göç etti. Göç eden vatandaşların gıda, giyim ve barınma başta olmak üzere temel ihtiyaçları STK’lar ile hayırsever vatandaşlar aracılığıyla gideriliyor.

Eskişehir’e taşınan depremzedelere yönelik çalışmaları hakkında bilgi veren Umut Kervanı Eskişehir temsilcisi İdris Aras birçok ailenin ihtiyacını karşıladıklarını belirtti. Aras açıklamasında “Şehrimize yirmi beş bini aşkın vatandaş göç etti ve bunların barınma başta olmak üzere gıda, giyim ve ev eşyası konusundaki ihtiyaçlarını karşılamak için Eskişehir Umut Kervanı olarak seferber olmaya çalıştık. Onlarca ailenin ihtiyacını giderdik, gidermeye devam edeceğiz. Bu konuda hayırsever halkımız desteklerini devam ettirmeli zira önümüzde uzun bir süreç var.” ifadelerini kullandı. HM

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat