Europen 09 2022 Desktop

ESKİŞEHİR YEŞİL ŞEHİR OLMAYA UYGUN

Gündem 24 Ocak 2023 14:48
Videoyu Aç ESKİŞEHİR YEŞİL ŞEHİR OLMAYA UYGUN
A
a

TÜGİAD Eskişehir Şube Başkan Yardımcısı Özgür Tekgöz, yaptığı açıklamada lisanssız elektrik üreticilerinin 2023 için taleplerini ve beklentilerini dile getirdi.

Yenilenebilir enerji üretiminde ülkemiz de gurur verici bir noktaya gelmiştir Özgür Tekgöz, yenilenebilir enerji üretiminin çevremize ve gelecek nesillere karşı sorumluluğumuz olan 'Yeşil Dünya' hedefi ve artan enerji talebinin karşılanması için kritik öneme sahip olduğunu ifade etti.
TÜGİAD Eskişehir Şube Başkan Yardımcısı Özgür Tekgöz, “Eskişehir Yeşil Şehir olmaya uygun bir şehirdir. Hem yerel yönetimlerin hem de işletmelerin yeşil dönüşümle ilgili bir çok çalışması olduğunu biliyoruz. Şu anda uygulanan mahsuplaşma modeline Organize Sanayide ve şehirdeki işletmelerde büyük talep olduğunu ve kurulumların arttığını görmek mutlu edicidir. Eskişehir’in yeşil şehir olması yönünde adımların arttırılması hepimizin ortak gayesidir. Bu süreçte yenilenebilir enerjiyle ilgili alınan kararlar, şehirlerin yeşil şehir olması yönünde yatırım kararlarını etkileyecektir” dedi.  İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat