Europen 09 2022 Desktop

ESKİŞEHİRLİLER CEZALANDIRACAK

Gündem 12 Ocak 2023 15:56
Videoyu Aç ESKİŞEHİRLİLER CEZALANDIRACAK
A
a

İktidar milletvekillerinin Eskişehir’in sorunlarını çözmek adına bir çaba sarf etmediğini söyleyen CHP Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel, “Az Kaldı, Eskişehir halkı seçimde bu anlayışı cezalandıracak ve AK Parti’yi sandığa gömecektir. Şehrin yakıcı sorunlarını biz çözeceğiz” dedi.

CHP Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla şehrin sorunlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Eskişehir’in kronikleşen sorunları olduğunu belirten Taşel, “İktidar tarafından çözüm üretilmemiştir ve şehir halkı cezalandırılmıştır. İktidar temsilcisi siyasi aktörlerimiz de ülke yönetiminde söz sahibi olan beceriksiz yönetici ve siyasilerden farklı değildir. Belki de rejim değişikliği bu siyasilerimizin elini kolunu bağlamıştır. Şehrimiz sorunlarına çözüm üretmek için çaba sarf etmesi gereken iktidar milletvekilleri, nadiren geldikleri şehrimizde sorunu bizzat yaşayarak görmüştür. Önemli bir organizasyona çevre yolu trafik tıkanıklığı nedeniyle 40 dakika gecikmeli katılmışlardır” diye konuştu.

YAKICI SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ
Sorunları ittifak ortaklarıyla çözeceklerini ifade eden Taşel, “Şehir adına olumlu hiçbir şey yapamayan iktidar yöneticileri, yerel yönetimlerimizi eleştirmek için yağmur yağmasını beklemiş, CHP’li yol arkadaşlarımızı eleştiri haklarını kullandıkları için dava etmiş, ezici enflasyon ve zamlar nedeniyle derin yoksulluğa sessiz kalmış, ama cami yıkacaklar yalanı üzerinden dini değerlerimizi istismar ederek, siyaset üretmeye gitmişlerdir. Az Kaldı, Eskişehir halkı seçimde bu anlayışı cezalandıracak ve AK Parti’yi sandığa gömecektir. Şehrin yakıcı sorunlarını biz çözeceğiz. Bunu ittifak ortaklarımızla birlikte başaracağız” şeklinde konuştu.

“SORUNLARI BİLİYORUZ”
Taşel paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Sorunlarımızı biliyoruz. Kuzey-güney ve doğu-batı çevreyolu bu yıl da başlanmamıştır. Ölüm yolları diye de anılan Eskişehir- Alpu/ Alpu-Mihalıççık Yolu bu yıl da bitmemiştir. Kırka-Seyitgazi Yolu başlamamıştır. Eskişehir- Mihalgazi- Sarıcakaya Yolu bu yıl da bitmemiştir. THY’de Sivrihisar adında uçağımız var ancak, Hava Ulaşımı tarifeli uçuşlara bu yılda açılmamıştır. Demiryolu Liman bağlantı, EOSB Hasanbey demiryolu bağlantı yolu bu yılda yapılmamıştır. Eskişehir Organize Sanayi Bölgemize Teknoloji Üniversitesi kuracağız. Şehrimizde yazılım, donanım ve tasarım üssü, slikon vadisi kuracağız. Engellenen Sanayi Çarşısı dönüşüm projesini gerçekleştireceğiz. Tarım arazilerini koruyacak, Tarım ve hayvancılığa destek olacak, gelirlerdeki payını artıracağız. Misafir öğrencilerimizin yurt, ailelerin kreş sorununu çözeceğiz. Termal projeleri hayata geçireceğiz. Turizm, kültür ve sanat şehri olmaya ve bu durumumuzu güçlendirerek, Anadolu’muzun göz bebeği marka şehir olmaya devam edeceğiz.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat