Europen 09 2022 Desktop

Eskişehirspor’un 10 numarası taraftarı!

Spor 15 Ağustos 2022 19:40
Videoyu Aç Eskişehirspor’un 10 numarası taraftarı!
A
a

2022-2023 sezonunda Eskişehirspor deplasman eğlencelerinin devam edeceğini belirten Eskişehirspor Taraftarlar Birliği (ETB) Başkanı Murat Diri, “Başarıyı sahiplenen çok oluyor ama başarısızlık öksüz kalıyor. Biz bütün öksüzler olarak bir arada tutunacağız. Bu takımın 10 numarası, taraftardır” dedi.

“Suriye’ye bile gideriz”
Geçen yıl deplasman yasağı olmasaydı Eskişehirspor’un kesinlikle küme düşmeyeceğini iddia eden ETB Başkanı Murat Diri, kulübün kombine satışlarının devam ettiğine da dikkat çekti. Kırmızı Şimşeklerin son yıllarda yaşadığı zor durumlara değinen Murat Diri, bu sezon için Eskişehirspor deplasman adetlerinin ve eğlencelerinin tekrar devam edeceğini belirtti. Taraftarların son zamanlarda çok yıprandığını ve Türkiye’de hiçbir futbol kulübünün uğraşmadığı dertler ile baş başa kalındığını ileten ETB Başkanı Diri, “Eskişehirspor’a destek için Suriye’ye bile gideriz” dedi.
 
“Maliyetler çok arttı”
 “Takım olarak mağlup da olsak galip de gelsek, tüm taraflar aynı duyguları paylaşıyor” ifadelerini kullanan ETB Başkanı Diri, “Eskiden belediyeler takıma otobüs desteği veriyordu veya kendi cebimizden ödeyip deplasman maçlarına birkaç otobüs ile gidebiliyorduk. Şimdi biliyoruz ki maliyetler çok arttı. Durumu göz önünde bulunduruyoruz. Taraftarlarımıza hak veriyorum. Tribünümüz için her zaman bir kemik kadromuz var. Üçüncü ligde mücadele eden takımların tribünleri artık bize yetmeyecek. Yaşadığımız tüm bu yeni süreçler camiamıza yansıyor” ifadelerine yer verdi.
 
“Kimseye çağrıda bulunamıyoruz”
Diri, “Durumlar ortada ve kimseye gelin ve kombine alın çağrısında bulunamıyoruz. Fakat bu takım için her zaman mücadelede eden bir kesim var. Bize sadece inananlar katılsın, yeterli. Başarıyı sahiplenen çok oluyor ama başarısızlık öksüz kalıyor. Biz bütün öksüzler olarak bir arada tutunacağız. Bu takımın 10 numarası, taraftardır. Eskişehirspor’a destek olmak için ufak çocuğun kumbarasını kulübe bağışladığını da gördük. Bir bataklıktayız. İnsanların umudu giderek azalıyor. Tüm bunlara rağmen geçen seneki kadromuzu koruduk ve artık bir arada top oynamaya alışkın olan bir kadromuz var. Tabi ki bu yıl çok ümitliyiz” dedi. İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat