Europen 09 2022 Desktop

ESO’NUN 20 TIRI HAZIR

Gündem 8 Şubat 2023 16:30
Videoyu Aç ESO’NUN 20 TIRI HAZIR
A
a

Eskişehir Sanayi Odası öncülüğünde başlayan kampanyada 20 tırın ise yola çıkmaya hazır olduğunu ifade eden ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, “Yaşanan deprem felaketinin ardından Odamız öncülüğünde, üye sanayicilerimizin ve hemşerilerimizin katkılarıyla başlattığımız yardım kampanyası büyüyerek devam ediyor.” dedi.

O GÜN BUGÜN!
 Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş o gün bugün diyerek herkesi birlik ve dayanışma içerisinde olmaya davet etti. Kesikbaş, “Öncelikli olarak bu tabi milli bir seferberlik, bugün yardım yapmayacaksak, ne zaman yapacağız. Ya da bugün kazandığımız paraları harcamayacaksak, hangi gün harcayacağız. O yüzden ben bütün sanayici dostlarımızı, bütün Eskişehir halkını, maddi ve manevi katkı verebilecek herkesi yardım yapmaya çağırıyoruz. O gün bugün! Hani imtihan ediliyoruz diyoruz ya, imtihan ediliyorsak gerçekten bugün imtihan ediliyoruz. Çünkü çok büyük bir coğrafyada çok büyük bir sıkıntı var. 25 milyon insan şuan sokaklarda ve biz bugün Eskişehir’de donuyoruz. Orada insanlar gece gündüz sokaktalar. Gıda malzemesine fazlasıyla ihtiyaç var. Hem barınma ihtiyaçları çok fazla, hem de kılık kıyafete çok ihtiyaç duyuluyor. Eskişehir Sanayi Odası olarak bölgeye daha ilk saatlerden itibaren yardım kampanyası başladı. Ciddi miktarlarda sanayicilerimiz sağ olsunlar büyük bir hassasiyetle ciddi yardımlarda bulunuyor.  Buraya yapılan her yardım maddi manevi doğru yöne gidiyor. Oradaki kurumlarla da iletişim halindeyiz. İnsanlara yardımlar doğru bir şekilde ulaşıyor. Onlarca tır önümüzdeki birkaç gün içerisinde yola çıkmış olacak. Ben yardımsever herkese çok teşekkür ediyorum. Biz kardeşiz ve kardeşlik böyle günlerde belli oluyor. Eskişehir Sanayi Odası olarak elimizi taşın altına koyuyoruz. Bu milli mücadeleyi hep birlikte gerçekleştiriyoruz”
dedi.

SARAR’DAN DEPREMZEDELERE DESTEK
Depremzedelere katkı veren bir diğer kuruluşta Türkiye’nin önde gelen tekstil firması Sarar oldu. Sarar Protokol Müdürü Alaattin Çoban yaşanılan hadiseden duyduğu üzüntüyü dile getirerek,  Sarar ailesi olarak depremzedelere katkı vermeye çalıştıklarını ifade etti. Çoban, “Ülkemiz yangın yeri… Biz de çalışanlarımızın gayretleriyle Sarar ailesinin katkılarıyla buraya geldik. Şu anki verdiğimiz ürünler araçlara yüklendi. İnşallah hayırlara vesile olur. Allah bu acıları kimseye yaşatmasın. Şu anda ülkemizdeki en büyük sıkıntı soğukların ciddi anlamda olması ve tabi ki doğal olarak her şeye ihtiyaç var. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Yardım eden herkesten Allah razı olsun. Başkanıma da öncülük ettiği için canı gönülden teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

HEPİMİZ TEK VÜCUT OLDUK
Eskişehirli Sanayici Kazım Ay da yardımsever herkese teşekkür ederek, “Celalettin Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Özellikle ekibiyle birlikte çok planlı bir şekilde hangi illere ne gideceğinin planlamasını yaparak bütün tırlar ona göre yola çıkıyor. Başta Sayın Valimiz ve tüm Eskişehir’in kuruluşları depremde tek vücut halinde seferberlik ilan ettik. Bu kara ünleri atlatacağız. Ben yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum. Allah yardımcımız olsun” şeklinde konuştu. HM1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat